Հանդիպման ընթացքում փոխադարձ համաձայնություն է ձեռք բերվել չշարունակել համագործակցությունը։
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակը:
Կարմիր քարտը, որը խիստ որոշում էր:
Մարտի 24-ին Երևանում Հայաստանի ազգային հավաքականը կհուրընկալի Չեռնոգորիային, իսկ մարտի 29-ին Օսլոյում ուժերը կչափի Նորվեգիայի ընտրանու հետ։
Խմբի ֆավորիտը, բնականաբար, Ուկրաինան է, սակայն Իռլանդիան և Շոտլանդիան նույնպես փորձառու և հմուտ թիմեր են։
Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակը:
Մեր խնդիրը խմբում բարդացավ, սակայն մենք շարունակելու ենք պայքար:
Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկը:
Աշխարհի 2022թ.-ի ընտրական փուլի Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան խաղից առաջ տեղի է ունեցել Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի և թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի մամուլի ասուլիսը:
Հայաստանի հավաքականը ֆուտբոլի 2022թ.-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում հերթական երեք հանդիպումները կանցկացնի: Սեպտեմբերի 2-ին Խոակին Կապառոսի սաները մրցակցի կհանդիպեն Հյուսիսային Մակեդոնիային:
40 տարվա մարզչական փորձ ունեմ, և որևէ մեկը երբեք չի կարողացել ինձ վրա ազդել կազմի ընտրության հարցում: Որ օրը դա ինչ-որ մեկը կկարողանա անել, կվերադառնամ տուն և այլևս չի մարզի
Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը ծավալուն հարցազրույց է տվել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքին:
Իսպանացի մարզիչը պատմություն է կերտում, բայց կարևորագույն խաղերը դեռ առջևում են
Աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Ռումինիայի հավաքականի հետ հանդիպման նախօրեին կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում լրագրողների հարցերին պատասխանեցին Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապարոսն
Հավաքականը ԱԱ-2022ընտրական փուլուի սկզբում պետք է խաղա առանց իր ավագի։ Եթե դրական արդյունք լինի, Հայաստանի հավաքականը կարող է լուրջ հավականություններ ունենալ ընտրական փուլում
Ցուցակում 31 ֆուտբոլիստ է ընդգրկվել:
Լավագույնների կոչման համար ներկայացված են 20 ֆուտբոլիստ և 6 մարզիչ:
Հայաստանի հավաքականը մի խմբում է հայտնվել Գերմանիայի, Ռումինիայի, Իսլանդիայի, Հյուսիսային Մակեդոնիայի և Լիխտեյնշտեյնի հետ միասին:
Ուրախության բացականչությունները ռումբերի ձայնից ավելի ուժեղ էին
Հայաստանի հավաքականը պատմական հաղթանակ տարավ, բայց որքանո՞վ է պատրաստ աշխարհի առաջնության որակավորման փուլին:
Մարզիչը գոհ է մնացել թիմի ցուցադրած խաղից:
Երիտասարդ ֆուտբոլիստները շատ վստահ խաղ են ցուցադրում ընթացիկ մրցաշրջանում:
Մյուս կողմից, պարզ է, որ Կապառոսը կախարդական փայտիկ չունի, նա էլ փնտրտուքների մեջ է, իսկ որակազրկումներն ու վնասվածքներն ավելի են բարդացնում մարզչի գործը։
« Պետք է մեր անհատականությունն ունենանք։ Մրցակիցները պետք է իմանան, որ ամենակարևոր բանը Հայաստանի հավաքականում թիմային խաղն է, և դա շատ կարևոր է»։
Առջևում Էստոնիայի հավաքականի հետ արտագնա խաղն է, որտեղ Կապառոսի թիմին նորից հաղթանակ է անհրաժեշտ։
Մենք փորձում ենք օգնել ցանկացած ֆուտբոլիստի, ով հանդես է գալիս հավաքականում: Սա մի ընտանիք է, փորձում ենք առավելագույնն անել, որպեսզի կարողանանք օգնել նրանց մերվել ընտանիքին, ցույց տալ անելիքները։
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապարոսը Ազգերի լիգայի C դիվիզիոնի երկրորդ խմբի Էստոնիայի հավաքականի հետ խաղից հետո (2-0) գովեստի խոսքեր ասաց իր թիմի հասցեին:
«Բիչախչյանը շատ երիտասարդ է և շատ մեծ ապագա ունի, ինչը որ իրեն ասել եմ: Կարծում եմ՝ շատ արագ կսկսի կարևոր դեր խաղալ հավաքականի համար»:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը չի միանա թիմին առաջիկա հանդիպումների ժամանակ:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի իսպանացի հայտնի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը վստահ է, որ ամուր թիմ ունենալու դեպքում հնարավոր է հասնել նպատակներին:
Գոլառատ խաղի հաղթողը որոշվեց լրացուցիչ ժամանակում։
Հանդիպմանը ներկա են նաեւ ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը եւ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանը։
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսն ու իսպանական հայտնի «La casa de papel» սերիալում Բոգոտայի դերակատար Հովիկ Կեուչկերյանը հանդիպել են
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը Հայաստանում է:
Կարապետյանը կարծում է, որ «Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը հիանալի մարզիչ կլիներ ՀՀ ընտրանու համար:
Անկախ բարդությունից՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը պետք է պայքարի 2022թ. կայանալիք աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլին մասնակցելու համար:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսն անհամբերությամբ է սպասում այն օրվան, թե երբ է կարողանալու գալ ու տեղում կառավարել իր նոր թիմի աշխատանքները:
«Մանրամասնորեն վերլուծում ենք Հայաստանի հավաքականի խաղերը». Խոակին Կապառոս
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մի շարք խաղացողներ իրենց գոհունակությունն են հայտնել այն առիթով, որ ընտրանու գլխավոր մարզչի պաշտոնում է նշանակվել իսպանացի Խոակին Կապառոսը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը վերադարձել է Իսպանիա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ իսպանացի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը տպավորված է Երեւանով:
Իսպանացի հայտնի մարզիչ Խոակին Կապառոսը, որն օրերս նշանակվել է ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում, արդեն Հայաստանում է: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Արտասահմանցի, բարձակարգ, հայտնի թիմեր մարզած, փորձառու. այսպիսին է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը:
Իսպանական «Սեւիլիա» ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայքը եւ երկրի առաջատար լրատվամիջոցներն արդեն գրում են մարզիչ Խոակին Կապառոսի նոր աշխատանքի մասին:
Իսպանացի ճանաչված ֆուտբոլային մարզիչ Խոակին Կապառոսը գլխավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը: