Մարտի 1-ի զոհերի իրավահաջորդները դատի են տվել 5-րդ ալիքին եւ Նարեկ Մանթաշյանին
Մարտի 1-ի 9 զոհերի իրավահաջորդները դատի են տվել 5-րդ ալիքին եւ «Այլընտրանք» ՀԿ համանախագահ Նարեկ Մանթաշյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք դատական տեղեկատվական համակարգից:
Հայցը ներկայացրել են Սարգիս Քլոյանը, Վաչագան Ֆարմանյանը, Ռուզաննա Հարությունյանը, Ալլա Հովհաննիսյանը, Էդիկ Հարությունյանը, Մարիամ Հովհաննիսյանը, Լիլիա Մինասյանը, Ջեմմա Վարդումյանը, Վարդուհի Բաղդասարյանը:
Նրանք պահանջում են պատվին եւ արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցում:
Հայցը ներկայացվել է հունիսի 16-ին եւ մակագրվել Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դիանա Հովհաննիսյանին։
Մարտի 1-ի իրավահաջորդների ներակայացուցիչ Տիգրան Եգորյանը մեր զրույցում ասաց, որ հայցի պատճառը 5-րդ ալիքի տաղավարում Մանթաշյանի մասնակցությամբ հարցազրույցն է, որի ժամանակ նա զրպարտչական եւ վիրավորական արտահայտություններ է արել Մարտի 1-ի զոհերի իրավահաջորդների հասցեին։
«Խուլիգանության, զանգվածային անկարգությունների վերաբերյալ որակումներ, վաճառվելու վերաբերյալ հայտարարություներ»,- ասաց Եգորյանը։
Նա նշեց, որ 5-րդ ալիքը այս դեպքում հանդիսանում է այդ զրպարտությունն ու վիրավորանքը տարածող։
Հարցին՝ որքա՞ն փոխհատուցում են պահանջում, Եգորյանը պատասխանեց. «Զրպարտության համար յուրաքանչյուր իրավահաջորդի՝ 2 մլն դրամ, իսկ վիրավորանքի համար՝ 1 մլն դրամ պետք է փոխհատուցեն 2 պատասխանողները ընդհանուր»։