Տեղեկություն կար, ըստ որի, ՀՖՖ տեսուչը ծխախոտը հանգցրել է «Դիլիջանի» տնօրենի երեսին. ՀՖՖ-ն որոշել է քննարկել նրա վարքը
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան քննարկել է Հայաստանի ֆուտբոլի Առաջին խմբի 2019-20 առաջնության 25-րդ տուրի «Տորպետդո» - «Դիլիջան» (1:1) խաղի ընդմիջման ընթացքում տեղի ունեցած միջադեպը: Այսօր՝ հունիսի 19-ին, ՀՖՖ-ն հրապարակել է կարգապահական կոմիտեի նիստի արձանագրությունը: Դրանում խոսվում է միջադեպի, ինչպես նաեւ դրա մասնակիցների՝ «Դիլիջանի» գլխավոր տնօրեն Արտակ Մելիքյանի եւ ՀՖՖ տեսուչ Կամո Մահտեսյանի մասին:
ՀՖՖ-ն որոշել է միջնորդություն ներկայացնել ՀՖՖ մրցավարական կոմիտեին՝ Մահտեսյանի վարքագիծը քննարկելու եւ համապատասխան որոշում կայացնելու վերաբերյալ: Նիստի արձանագրությունում ՀՖՖ-ն կոնկրետ չի նշում, թե ինչ արարքի համար է քննարկվելու տսուչի վարքագիծը: Իսկ մի քանի օր առաջ «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Մելիքյանը հաստատել էր տեղեկությունը, ըստ որի, հունիսի 12-ին կայացած խաղի ընդմիջման ընթացքում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ տեսուչը ծխախոտը հանգցրել է իր դեմքին:
Կարգապահական նիստում ֆեդերացիան նաեւ որոշում է կայացրել Մելիքյանի վերաբերյալ: Ըստ ՀՖՖ-ի՝ Մելիքյանը հայհոյանքներ է հնչեցրել, ինչի համար հեռացվել է մարզադաշտի պատվիրակի հրահանգով: Որոշվել է նրան թույլ չտալ մասնակցել Առաջին խմբի առաջնության խաղերին մինչեւ 2019-20թթ. մրցաշրջանի ավարտը, իսկ նրա ակումբին տուգանել 250 հազար դրամով: