Մխիթարյանի գնահատականը «Սամպդորիայի» դեմ խաղում. ավելի քան 3 ամիս դադարից հետո «Ռոման» հանդիպում անցկացրեց
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բարձր գնահատական է ստացել «Սամպդորիայի» դեմ հանդիպման իր ելույթի համար: Հայտնի Sofa Score կայքը երեկ՝ հունիսի 24-ին, տեղի ունեցած Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 27-րդ տուրի խաղում նրա գործողությունները 7.2 է գնահատել: Հանդիպումից առաջ մամուլում խոսակցություններ կային, ըստ որոնց, 31-ամյա հայ ֆուտբոլիստը մկանային գերհոգնածություն ուներ, սակայն նա հայտնվեց մեկնարկային կազմում ու լավ հանդիպում անցկացրեց:
Խաղի ընթացքում որոշ դրվագներում Մխիթարյանի փոխանցումից հետո նրա թիմակիցները կարող էին գրավել դարպասը: Կիսապաշտպանը 85 րոպե անցակցրեց խաղադաշտում: Նրան փոխարինեց Նիկոլա Կալինիչը: Մինչեւ այդ՝ 81-րդ րոպեին, նա դեղին քարտ էր ստացել:
Ընդհանուր առմամբ Sofa Score-ը բարձր է գնահատել ողջ թիմի ելույթը, որը կամային հաղթանակ տարավ «Սամպդորիայի» նկատմամբ. Անտոնիո Միրատե՝ 8.8, Ժորդան Վերետու՝ 7.7, Ալեքսանդր Կոլարով՝ 7.5 եւ այլն: Ամենաբարձր գնահատականն ստացել է Էդին Ջեկոն՝ 8.9: Հենց նրա դուբլի շնորհիվ «գայլերը» 3 միավոր վաստակեցին: Հաշիվը 11-րդ րոպեին բացել էր Մանոլո Գաբիադինին, իսկ Ջեկոն աչքի ընկավ 64 ու 85-րդ րոպեներին:
Այն բանից հետո, ինչ կորոնավիրուսի տարածման պատճառով մարտի սկզբին ֆուտբոլային մրցաշարերն ընդհատվել էին, սա «Ռոմայի» առաջին խաղն էր ավելի քան 3 ամիս դադարից հետո: Վերջին անգամ հռոմեական թիմը հանդիպում էր անցկացրել մարտի 1-ին: Ա Սերիայի 26-րդ տուրի շրջանակներում հաղթել էր «Կալյարիին» (4:3):
Երեկվա հաղթանակի շնորհիվ «Ռոման» միավորների քանակը հասցրեց 48-ի: Մրցաշարային աղյուսակում 5-րդն է: Հռոմեացիների հաջորդ խաղը նախատեսված է հունիսի 28-ին: 28-րդ տուրի կենտրոնական հանդիպումներից մեկում մրցակիցը «Միլանն» է լինելու: