Միջին գնահատականով Հենրիխը եզրափակում է առաջնության լավագույն ֆուտբոլիստների հնգյակը
Հենրիխը լավագույնն է Ա Սերիայում կատարած գոլային փոխանցումների քանակով
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը գոլային փոխանցումով աչքի ընկավ «Ռոմայի» հերթական հանդիպման ընթացքում:
Մադրիդի «Ռեալը» շարունակում է մնալ ամենաթանկ բրենդը ֆուտբոլային ակումբների շրջանում:
Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը: Նա նաեւ շնորհակալություն է հայտնել զինվորներին:
Երեկ՝ հուլիսի 26-ին, Իտալիայի Ա Ասերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 36-րդ տուրում չեմպիոնությունը հաստատեց՝ հաղթանակ տանելով «Սամպդորիայի» նկատմամբ:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն «Ինտերին» խփած գոլը նվիրել է Հայաստանին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը շարունակում է ավելացնել գոլերի քանակը «Ռոմայի» կազմում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կրկին բարձր գնահատական է ստացել «Ռոմայի» կազմում իր ելույթի համար:
Իտալիայում ուզում են, որ ֆուտբոլի երկրպագուները կարողանան մարզադաշտեր հաճախել մինչեւ ընթացիկ՝ 2019-20, մրցաշրջանի ավարտը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը վերջին շրջանում արդյունավետ ֆուտբոլ է ցուցադրում «Ռոմայի» կազմում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը շարունակում է լավ խաղ ցուցադրել «Ռոմայի» կազմում:
«Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկայի ապագան թիմում մշուշոտ է: Այս մասին գրում է Football Italia-ն:
Թեեւ «Ռոման» պարտվեց «Նապոլիին» (1:2), սակայն Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը լավ խաղ անցկացրեց:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, որը վարձավճարով հանդես է գալիս «Ռոմայում», պատրաստվում է խզել «Արսենալի հետ ունեցած պայմանագիրը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը հաջորդ՝ 2020-21 մրցաշրջանում «Ռոմայում» մնալու նախնական համաձայնություն է ձեռք բերել ակումբի հետ:
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բարձր գնահատական է ստացել «Սամպդորիայի» դեմ հանդիպման իր ելույթի համար:
Իտալական «Ֆիորենտինայի» գլխավոր մարզիչ Ջուզեպե Յակինին եւ պաշտպան Մարտին Կասերեսը որակազրկվել են Աստծուն հայհոյելու համար:
Կորոնավիրուսից աշխարհում ամենաշատը տուժած երկրներից մեկի՝ Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության 2019-20 միցաշրջանը վերսկսվում է:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի« կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մոտ մկանային հոգնածություն է նկատվում:
«Արսենալն» ու «Ռոման» մոտ են ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի իրագործմանը:
Եվրոպայում կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով դադարեցված ֆուտբոլային առաջնությունները նոր են վերսկսվում, սակայն որոշ տեղերում արդեն մտածում են երկրպագուներին խաղադաշտ վերադարձնելու մասին:
Իտալիայում հստակ որոշել են 2019-20 մրցաշրջաը վերսկսել հունիսի 13-ից: Այս մասին գրում է Football Italia ապրբերականը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի ցանկանում, ֆուտբոլից բացի, այլ ոլորտներում ուշադրութան կենտրոնում լինել:
Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության՝ Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի խաղերը, որոնք դադարեցվել էին կորոնավիրուսի պատճառով, կվերսկսվեն հունիսի 13-ից:
«Ռոման» վերսկսել է մարզումներն իր մարզաբազայում: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի պաշտոնական կայքից:
Իտալական «Ռոման», որի կազմում հանդես է գալիս Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, վերսկսել է մարզումները:
Լոնդոնի «Արսենալը» պատրաստ է «Ռոմային» վաճառել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի ամբողջական տրանսֆերը:
Իտալական «Ռոման», որի կազմում հանդես է գալիս ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, լուրջ ֆինանսական կորուստներ կունենա կորոնավիրուսի տարածման պատճառով:
Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնությունը՝ Ա Սերիան, կարող է ժամանակից շուտ ավարտվել: Այս մասին գրում են միջազգային լրատվամիջոցները:
«Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան կրկին ընդգծել է, որ ցանկանում է շրունակել մարզել Հայաստանի ֆուտբոի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմայում» կմնա մինչեւ Ա Սերիայի ընթացիկ՝ 2019-20, մրցաշրջանի ավարտը:
Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Գաբրիելե Գրավինան երկրում ֆուտբոլային գործունեությունը վերսկսելու մեծ ցանկություն ունի:
Հենրիխ Մխիթարյանը հաստատել է տեղեկությունը, որ ինքն ու թիմակիցները կարող են համաձայնել աշխատավարձի կրճատման:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Նորբերտո Բրիասկո Բալեկյանը հաստատել է տեղեկությունը, որ իտալական «Միլանը» հետաքրքրված է իր ծառայություններով:
Իտալական թիմը հետաքրքրվում է նաեւ Արկադիուշ Միլիկով («Նապոլի») ու Լորեն Մորոնով («Բետիս»):
Իտալական «Ռոման» կփորձի եւս 1 տարով «Արսենալից» վարձակալել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանին:
Այս նվազումը հիմնականում պայմանավորված է կորոնավիրուսի պանդեմիայով ու միայն Մխիթարյանի վրա չէ, որ անդրադարձել է:
Իտալիայում՝ կորոնավիրուսի պատճառով աշխարհում ամենաշատը տուժած երկրներից մեկում, պատրաստվում են ֆուտբոլի առաջնության 2019-20 մրցաշրջանը վերսկսելուն:
Աշխարհում ստեղծված իրավիճակը շարունակում է լրջորեն ազդել ֆուտբոլային արդյունաբերության վրա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը կարեւոր քայլ է արել կարիերան «Ռոմայում» շարունակելու համար:
Այն պահից ի վեր, ինչ ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը տեղափոխվել է Անգլիա, նրա տրանսֆերային արժեքը միայն պակասել է:
Լոնդոնի «Արսենալը» չի պատրաստվում վերադարձնել ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանին, որը վարձավճարով հանդես է գալիս իտալական «Ռոմայում»:
Իտալիայում բոլոր մարզական միջոցառումները՝ այդ թվում ֆուտբոլի 2019-20 առաջնությունը դադարեցվել է մինչեւ ապրիլի 3-ը:
Անցած հանգստյան օրերին կարեւոր իրադարձություններ տեղի ունեցան նաեւ Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնությունում:
Սուպերկլասիկոյի շաբաթվա ընթացքում ֆուտբոլային աշխարհում ավելի կարեւոր իրադարձություն չի լինում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 25-րդ տուրի «Լեչչեի» դեմ հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ:
Եվրոպական ֆուտբոլն անցած հանգստյան օրերին կարող էր նշանավորվել միայն հանդիպումների հաշիվներով, եթե չլիներ հյուսիս-արեւմտյան Եվրոպա հասած «Սիարա» փոթորիկը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքից 1 ամիս ապաքինվելուց հետո շարք է վերադարձել:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մարզվել է ընդհանուր խմբի հետ:
Անցած հանգստյան օրերին աշխարհի 3 աշխարհամասերում մարզական առումով թեժ էր. թենիս՝ Ավստրալիայում, ֆուտբոլ՝ Եվրոպայում, ամերիկյան ֆուտբոլ՝ Ամերիկայում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հույս ունի, որ հաջորդ շաբաթ կկարողանա միանալ թիմին:
ՈՒԵՖԱ-ն նույնպես շնորհավորեց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ծննդյան օրը:
Իտալական «Ռոման» շնորհավորել է թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ծննդյան օրը:
Լոնդոնի «Արսենալը» շնորհավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի ծննդյան օրը:
Հայասատնի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է խաղադաշտ վերադառնալ առաջիկա հանգստյան օրերին:
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շարքից դուրս է մնացել ամենաքիչը 1 ամսով:
Հայտնի չէ, թե հերթական վնասվածքից հետո երբ խաղադաշտ կվերադառնա ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խաղադաշտ դուրս գալուց 4 րոպե անց գոլի հեղինակ դարձավ:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերային արժեքը «Ռոմա» տեղափոխվելուց հետո չի փոխվել:
Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է «գայլերի» գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան:
«Ռոմայի» ֆուտբոլիստներ Հենրիխ Մխիթարյանն ու Քրիս Սմոլինգը հրավիրվել են թիմի երկրպագուների ընթրիքին: Սա հայտնի է դարձել լրատվամիջոցներին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսպաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իտալերենով հարցազրույց է տվել:
Կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը գոլի հեղինակ է դարձել վնասվածքից ապաքինվելուց հետո Ա Սերիայում մասնակցած առաջին խաղում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքից հետո իր առաջին խաղում մոտ 20 րոպե անցկացրեց խաղադաշտում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի վերադարձը նորից հետաձգվեց:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր ակումբի եւս մեկ կարեւոր հանդիպում բաց կթողնի:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի թիմի առաջիկա խաղին:
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է ակումբի ֆոտոսեսիային:
Մխիթարյանը վնասվածք էր ստացել սեպտեմբերի 29-ին՝ Ա Սերիայի 6-րդ տուրի «Լեչե»-ի դեմ արտագնա խաղում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վերսկսել է մարզումները:
Սա նշանակում է, որ Մխիթարյանը չի կարողանա օգնել հավաքականի Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի հերթական 2 տուրերում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի վնասվածքը լուրջ չէ: Այսպիսի տեղեկություններ են տալիս իտալական լրատվամիջոցները:
Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի առաջիկա խաղերից առաջ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը կարող է զրկվել իր գլխավոր աստղից:
Հենրիխ Մխիթարյանի՝ «Արսենալ»-ից «Ռոմա» տեղափոխությունը նպաստել է նրան, որ անհետ կորած համարվող 13-ամյա քենիացի տղան գտնվի:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմայում» հենց առաջին հանդիպումից հետո նվաճել է երկրպագուների սրտերը:
«Արմենիա TV»-ն կցուդացրի «Ռոմայի» հանդիպումները, որի կազմում հանդես է գալու ՀՀ հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն առաջին անգամ մարզվել է նոր թիմի՝ «Ռոմայի» կազմում:
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի աշխատավարձը նոր ակումբում՝ «Ռոմայում», ամենաբարձրներից է:
Մխիթարյանն իտալացի ֆուտբոլասերների համար բացատրել է, որ Հայաստանի ու Թուրքիայի հարաբերությունները տարբերվում են Հայաստանի ու Ադրբեջանի հարաբերություններից:
Այսուհետ «Արսենալի» խաղերին Հայաստանում կշարունակեն հետեւել միայն հավատարիմ երկրպագուները, իսկ մյուսները Հենրիխ Մխիթարյանի հետ տեղափոխվել են «Ռոմա»: