Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը շարունակում է լավ խաղ ցուցադրել «Ռոմայի» կազմում: Երեկ՝ հուլիսի 8-ին, Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 31-րդ տուրի «Պարմայի» դեմ խաղում հերթական գոլը, ինչպես նաեւ գոլային փոխանցումը կատարեց: Այդպիսով նպաստեց իր թիմի հաղթանակին (2:1):
Հանդիպման հաշիվը բացեց «Պարման»: 9-րդ րոպեին իր թիմին առաջ մղեց Յուրայ Կուցկան: Մխիթարյանը գեղեցիկ գոլով պատասխանեց առաջին խաղակեսի ավարտին մոտ՝ 43-րդ րոպեին: 57-րդ րոպեին էլ գոլային փոխանցում կատարեց, ինչից հետո Ժորդան Վերետուն խփեց հաղթական գնդակը:
Ընդհանուր առմամբ հանդիպման ընթացքում 31-ամյա կիսապաշտպանը 2 անգամ է հարվածել դարպասին: Նրա փոխանցումների ճշգրտությունն էլ կազմել է 82.4%: Ըստ Sofa Score հարթակի՝ Մխիթարյանը լավագույնն է եղել իր թիմի կազմում եւ արժանացել ամենաբարձր գնահատականին՝ 8.8: Սա ոչ միայն «Ռոմայի» ֆուտբոլիստների, այլեւ 2 թիմերի ֆուտբոլիստների շրջանում ամենաբարձր գնահատականն է:
Մխիթարյանի համար սա 2-րդ անընդմեջ գոլն էր: Նա աչքի էր ընկել նաեւ օրեր առաջ կայացած նախորդ տուրի «Նապոլիի» դեմ խաղում, սակայն դա չէր օգնել թիմին խուսափել պարտությունից: «Ռոման» զիջել էր 1:2 հաշվով: Ընդհանուր առմաբ Մխիթարյանը «գայլերի» կազմում խփել է 8 գոլ ու գոլային 5 փոխանցում կատարել:
Ինչ վերաբերում է «Ռոմային», ապա սա թիմի համար երկար սպասված հաղթանակ էր 3 անընդմեջ պարտություններից հետո: Հանդիպումից հետո թիմի գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան գոհունակություն է հայտնել այդ հաղթանակի կապացությամբ: Մյուս կողմից նշել է, որ հաջողությունն ավելի մեծ հաշվով պետք է լիներ:
«Սա կարեւոր հաղթանակ է, բայց կարեւոր էր նաեւ լավ խաղալը: Կարծում եմ՝ լավ ելույթ ունեցանք: Տղաները շատ լավ արձագանքեցին իրավիճակին, որում հայտնվել էին: Ես գոհ եմ հաղթանակից, բայց ոչ վերջնական հաշվից: Կարող էինք 3 կամ 4 գոլ խփել, ոչ մի պատճառ չկար, որ այդպես տանջվեինք»,- «Ռոմայի» պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ՝ ասել է Ֆոնսեկան՝ ավելացնելով, որ ֆուտբոլիստները լավ են արձագանքել վաղ գոլին ու հուսալի խաղացել պաշտպանությունում:
Այս հաղթանակից հետո «Ռոման» միավորների քանակը հասցրեց 51-ի: Մրցաշարային աղյուսակի 5-րդ հորիզոնականում է: Հաջորդ հանդիպումն անցակցնելու է հուլիսի 11-ին: Ա Սերիայի 32-րդ տուրի շրջանակներում մրցակիցը լինելու է «Բրեշիան»: