Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը գոլային փոխանցումով աչքի ընկավ «Ռոմայի» հերթական հանդիպման ընթացքում: Երեկ՝ հուլիսի 29-ին, Իտալիայի Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 37-րդ տուրի «Տորինոյի» դեմ խաղում նա օգնեց մրցակցի դարպասը գրավել Էդին Ջեկոյին: Վերջինս հաջողության հասավ 16-րդ րոպեին:
Մխիթարյանի համար, որը խաղադաշտ էր դուրս եկել մեկնարկային կազմում ու փոխարինվեց հանդիպման 92-րդ րոպեին, սա գոլային 6-րդ փոխանցումն էր հռոմեական թիմի կազմում: Նա նաեւ 9 գոլ է խփել:
Երեկ մինչեւ Ջեկոյի գոլը հաշիվը բացել էր «Տորինոն»: Իր թիմին առաջ էր մղել Ալեքս Բերենգերը: Ջեկոյի պատասխան գնդակից հետո «գայլերի» կազմում 23-րդ րոպեին գոլ խփեց Քրիս Սմոլինգը, 61-րդ րոպեին էլ Ամադու Դիավարան 11-մետրանոցից հաշիվը դարձրեց 3:1: «Տորինոն» 2 րոպե անց կրճատեց հաշվի տարբերությունը: Այլ գոլեր չգրանցվեցին: «Ռոման» հաղթեց 3:2 հաշվով: Միավորների քանակը հասցրեց 67-ի ու ապահովեց Եվրոպա լիգայի 2020-21 մրցաշրջանի ուղեգիրը: Այս առիթով Մխիթարյանն իր ուրախությունն է հայտնել:
«Երեկ մենք բնավորություն ու ձգտում ցույց տվեցինք, հեշտ խաղ չէր, բայց պետք է հաղթեինք այն: Ուրախ եմ, որ ապահովեցինք մեր տեղը Եվրոպա լիգայի հաջորդ մրցաշրջանի խմբային փուլում»,- գրել է նա սոցցանցերում ու նաեւ լուսանկարներ հրապարակել խաղից:
«Ռոմային», որը մրցաշարային աղյուսակում 5-րդն է, 1 խաղ է մնացել առաջնությունում: 38-րդ տուրում հյուրընկալվելու է «Յուվենտուսին», որը մի քանի օր առաջ՝ 36-րդ տուրում, ժամանակից շուտ ապահովեց չեմպիոնի տիտղոսը: «Յուվենտուս» - «Ռոմա» հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսի 1-ին: