Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր թիմերին չի կարողանա օգնել առաջիկա 3 շաբաթների ընթացքում: Այս մասին հայտնում է հռոմեական ակումբի պաշտոնական կայքը: Նշվում է, որ նա հետազոտություն է անցել այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, ինչի արդյունքում ախտորոշվել է ազդրի երկար արբերիչ մկանի մասնակի վնասվածք եւ սահմանվել են վերականգնման ժամկետները:
Սա նշանակում է, որ Մխիթարյանը չի կարողանա օգնել հավաքականի Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի հերթական 2 տուրերում: Ընտրանին hոկտեմբերի 12-ին հյուրընկալվում է Լիխտենշտեյնին, իսկ 3 օր անց էլ ընտրական J խմբում 2-րդ տեղը զբաղեցնելու հիմնական մրցակցին՝ Ֆինլանդիային: Այս հանդիպումները հայերի համար վճռորոշ կարող են լինել: ՀՀ ընտրանին իր պատմության մեջ Եվրոյի եզրափակիչ փուլ դուրս գալու գուցե ամենաիրական հնարավորությունն է ստացել, քանի որ այս անգամ 2-րդ տեղը զբաղեցնելով՝ ոչ թե փլեյ-օֆ է դուրս գալու ու շարունակի պայքարել ուղեգրի համար, այլ անմիջապես ուղեգիր է ստանալու:
Մխիթարյանը վնասվածք էր ստացել Ա Սերիայի 6-րդ տուրի «Լեչե»-ի դեմ արտագնա խաղում, որում «Ռոմա»-ն հաղթել էր 1:0: Կիսապաշտպանը, որը 56-րդ րոպեին Էդին Ջեկոյին գոլային փոխանցում էր կատարել, չէր կարողացել ավարտել հանդիպումը: Փոխարինվել է 87-րդ րոպեին: Ավելի ուշ իտալական լրատվամիջոցները հայտնում էին, որ լուրջ բան չկա, ու նա կկարողանա մասնակցել հոկտեմբերի 3-ին կայանալիք Եվրոպա լիգայի 2019-20 մրցաշրջանի խմբային փուլի 2-րո տուրի «Վոլֆսբերգեր»-ի դեմ խաղին: