Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը շարունակում է ավելացնել գոլերի քանակը «Ռոմայի» կազմում: Երեկ՝ հուլիսի 19-ին, Իտալիայի առաջնության 2019-20 մրցաշրջանի 34-րդ տուրում նա գրավեց «Ինտերի» դարպասը: Աչքի ընկավ 57-րդ րոպեին՝ առաջ մղելով իր թիմին, թեեւ դա չօգնեց, որ «գայլերը» վերջնական հաղթանակ տոնեն:
Մինչեւ 31-ամյա կիսապաշտպանի գոլը հաշիվը 15-րդ րոպեին «Ինտերի» կազմում բացել էր Ստեֆան դե Վրեյը, իսկ հռոմեացիների կազմում 46-րդ րոպեին հավասարեցրել էր Լեոնարդո Սպինացոլան: Մխիթարյանի գոլից հետո նրա թիմն առջեւում մնաց մինչեւ 88-րդ րոպեն, երբ մրցակցի կազմում 11-մետրանոցն անվրեպ իրացրեց Ռոմելու Լուկակուն: Հանդիպումից հետո Մխիթարյանն ափսոսանք է հայտնել 2 միավորի կորստի համար:
«Ամոթ է, որ չհաղթեցինք: Մենք լավ խաղացինք, հատկապես առաջին խաղակեսում, իհարկե, չհաշված բաց թողած գոլը: 2-րդ կեսում մենք մեզ վերցրինք գնդակի եւ խաղի վերահսկողությունն ինչպես հարձակման գծում, այնպես էլ պաշտպանությունում: Հաշվի մեջ առաջ անցնելուց հետո ավելի շատ գոլեր խփելու հնարավորություններ ունեինք, սակայն, ցավոք, վերջում թույլ տված սխալի պատճառով ոչ-ոքիով ավարտեցինք»,- ասել է նա ակումբի պաշտոնական կայքնին տված հարցազրույցում:
Մխիթարյանը նաեւ նշել է, որ, իհարկե, իրենք աշխատելու շատ տեղ ունեն, բայց  ճիշտ ճանապարհի վրա են ու հանդիպումից հանդիում բարելավում են իրենց խաղը: Նրա խոսքով՝ դա վերաբերում է թե՛ ֆիզիկական վիճակին, թե՛ խաղի որակին: Հարցին՝ արդյոք նման հանդիպումների շնորհիվ Եվրոպա լիգայի  վերսկսումից առաջ (որտեղ «Ռոմայի» մրցակիցը «Սեւիլիան» է) ֆուտբոլիստների վստահությունն ավելանում է, նա դրական պատասխան է տվել:
«Կարծում եմ՝ այո՛: Եթե մենք խոսում ենք «Սեւիլիայի» դեմ հանդիպման մասին, ապա դեռ 4 խաղ կա, ինչը մեզ հնարավորություն է տալիս ավելի բարելավելու մեր ֆիզիկական վիճակը: Հեշտ չի լինի, բայց մենք ամեն ինչ կտանք: Այսօր էլ մենք ցանկանցում էինք հաղթել այդ վստահությունն ավելացնելու համար, սակայն պետք է բավարարվենք ոչ-ոքիով: Պետք է բարձր պահենք գլուխներս ու առաջ շարժվենք»,- ասել է նա:
Երեկ Մխիթարյանը խաղադաշտ էր դուրս եկել մեկնարկային կազմում ու փոխարինվեց 83-րդ րոպեին: Վերջին շրջանում մեծ թափ հավաքած հայ ֆուտբոլիստի գոլն 9-րդն էր թիմի կազմում: Երեկվա ելույթի համար Sofa Score հարթակը կրկին բարձր գնահատական է տվել նրան՝ 7.6: Դա 2 թիմերի կազմում ամենաբարձր գնահատականներից է: «Ռոմայի» կազմում նույն գնահատականին է արժանացել Ռոժերը, իսկ ավելի բարձր գնահատական ստացել է միայն Էդին Ջեկոն՝ 7.8: «Ինտերից» ամենաբարձր գնահատականը Դե Վրեյինն է՝ 7.5:
Ինչ վերաբերում է «Ռոմային», ապա ոչ-ոքիից հետո միավորների քանակը դարձրեց 58 ու 5-րդն է: Հաջորդ խաղն անցկացնելու է հուլիսի 22-ին: Ա Սերիայի 35-րդ տուրում մրցակիցը կլինի ՍՊԱԼ-ը:
Հ.գ. Ավելի ուշ Մխիթարյանը հայտնել է, որ գոլը նվիրում է Հայաստանին: Լուսանկար է տեղադրել ինստագրամում ու գրել. «Իմ գոլը իմ երկրի համար»: