Ազգային անվտանգության ծառայությունում քննվող ընտրակաշառքի գործով կալանավորվել է ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Վանիկ Ասատրյանը:
Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի պետ, գնդապետ Արթուր Գեւորգյանը:
Հարցին, թե կոնկրետ ի՞նչ մեղադրանք է առաջադրվել նրան, Գեւորգյանը պատասխանեց, որ մանրամասնել կկարողանա ավելի ուշ:
Նշենք, որ Ասատրյանը 2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Ընտրակաշառքի գործով, հիշեցնենք, կալանավորված է նաեւ Աբրահամ Մանուկյանը: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 38-154.2 հոդվածի 2-րդ մասով՝ ընտրակաշառք տալուն օժանդակելու համար: Գործով մյուս մեղադրյալները՝ Գագիկ Ծառուկյանը եւ Վազգեն Պողոսյանը, ազատության մեջ են: