Միանշանակ խնդիրներ եւ սխալներ եղել են, բայց ապահովել ենք առաջնային խնդիրը. փոխվարչապետը՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի մասին
«Միանշանակ խնդիրներ եւ սխալներ եղել են: Կարծում եմ՝ սխալների հիմքում ավելի շատ ինստիտուցիոնալ խնդիրներ են ընկած, քան անձերի հետ կապված խնդիրներ». ի պատասխան «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանի առաջարկի՝ ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այսպես գնահատեց կորոնավիրուսի դեմ պայքարում անցած փուլերի Կառավարության թերությունները:
Ավինյանը նկատեց, որ եթե վերադարձ կատարվեր մինչ արտակարգ դրության ռեժիմի սահմանափակումներին, առաջին հերթին վերահսկողական մեխանիզմների վերաբերյալ մոտեցումները լրիվ այլ կլինեին: Մասնավորապես՝ Ավինյանի խոսքով՝ ավելի շատ ռեսուրս կներդրվեր վերահսկողության վրա, որովհետեւ այդ տեսանկյունից որոշակի խնդիրներ են եղել, որոնք ինչ-որ ծավալով բացասական իմաստով ազդել են որոշումների կիրառման վրա:
«Մեծ մասամբ մեր առաջնային խնդիրը՝ առողջապահական համակարգի կարողությունների զարգացումը, ապահովել ենք, այդ կարողությունները այն աստիճան ենք զարգացրել, որ նույնիսկ այս բարձր թվերը ունենալու պարագայում մենք չունենք մտավախություն, որ համակարգը չի կարողանա սպասարկել բուժօգնության կարիք ունեցող բոլոր անձանց»,- վստահեցրեց Ավինյանը: