11:11- Մասնակի փլուզված քառահարկ պանելային շենքի փլատակների տակ, նախնական տվյալներով, մեկ բնակիչ է շարունակում մնալ: Հարևանների տեղեկություններով՝ փլատակների տակ մնացած քաղաքացին 56 տարեկան տղամարդ է, բնակվել է երրորդ հարկում:
9:51- Պայթյունի հետևանքով 2 քաղաքացի հոսպիտալացվել է «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց: տուժողներից մեկը կին է, նախնական տվյալներով՝ ունի անրակոսկրի և քթոսկրի կոտրվածքներ, մարմնի և դեմքի քերծվածքներ: Այժմ գտնվում է հետազոտման փուլում, և բժիշկներն առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Մյուս տուժածը՝ տղամարդ, ունի մարմնի և վերջույթների տարածուն այրվածքներ, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, միացված է արհեստական շնչառության սարքին: Բժիշկների գնահատմամբ՝ վերջինիս առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է:
9:34- Քանաքեռ-Զեյթունում՝ Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում, տեղի ունեցած պայթյունի վայրում գտնվող Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը քաղաքապետարանի համապատասխան ստորաբաժանումներին հանձնարարել է պայթյունից տուժած բնակիչներին ապահովել ժամանակավոր կացարաններով։
9:11- ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որը առավոտից դեպքի վայրում էր, ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել դեպքի վայրից եւ հայտնել մանրամասներ: Նա նշել է, որ մասնակի փլուզվել է նույն շքամուտքում գտնվող 12 բնակարան։ 19 բնակիչ ինքնուրույն կամ փրկարարների օգնությամբ դուրս է եկել շենքի փլուզված հատվածից։ Նախնական տվյալներով՝ փլատակների տակ մնացել էր 3 քաղաքացի, որից երկուսին փրկարարները դուրս են բերել։ Մեկին դուրս բերեցին րոպեներ առաջ։
8:48- ՀՀ վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է լուսանկարներ դեպքի վայրից եւ նշել, որ այս պահին 2 հոգի փլատակների է տակ է, փրկարարները աշխատում են։
8:38- Օգոստոսի 26-ին՝ ժամը 07:18-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Զեյթուն թաղամասի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն, շենքը մասնակի փլուզվել է։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից յոթ մարտական հաշվարկ, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ և բուժապահովման վարչության հերթապահ խմբերը։
Դեպքի վայրում են գտնվում ՀՀ վարչապետ Ն․ Փաշինյանը և ԱԻ նախարար Ֆ․ Ցոլակյանը։
Զոհերի ու վիրավորների մասին տեղեկություններ առայժմ չեն հաղորդվում: