Փլուզվել է 12 բնակարան. փլատակների տակ մնացած 3 քաղաքացու են դուրս բերել. վարչապետը տեսանյութ է հրապարակել
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, այսօր՝ ժամը 07:18-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Զեյթուն թաղամասի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն, շենքը մասնակի փլուզվել է։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որը առավոտից դեպքի վայրում էր, ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել եւ հայտնել մանրամասներ: Գրառումն ամբողջությամբ ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Այսօր առավոտյան պայթյունի հետեւանքով փլուզում է տեղի ունեցել Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Ռայնիսի 1 հասցեում գտնվող 4 հարկանի շենքում։
Նախնական վարկածով՝ պայթյունի պատճառ է դարձել բնական գազի արտահոսքը։ Մասնակի փլուզվել է նույն շքամուտքում գտնվող 12 բնակարան։
19 բնակիչ ինքնուրույն կամ փրկարարների օգնությամբ դուրս է եկել շենքի փլուզված հատվածից։ Նախնական տվյալներով՝ փլատակների տակ մնացել էր 3 քաղաքացի։ Որից երկուսին փրկարարները դուրս են բերել։ Մեկին դուրս բերեցին րոպեներ առաջ։ Երկուսն էլ գիտակցության մեջ են։
Առավոտյան այցելել եմ դեպքի վայր եւ տեղում ծանոթացել իրավիճակին։ Փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են»։