Մենք համոզվեցինք, որ հրամանատարի ղեկավարման կետում բան չունենք անելու. Սեյրան Օհանյան
Արցախի պաշտպանության բանակի ղեկավարը` Ջալալ Հարությունյանը, հմուտ քայլեր է իրականացնում կանխարգելելու Ադրբեջանի և Թուրքիայի գործողությունները։
Ինձ համար մեծ պատիվ է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կոչով եւ մեր պարտքով այստեղ գտնվել:
Այս մասին քիչ առաջ տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ ասաց պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը, որն այս օրերին գտնվում է Արցախում:
Օհանյանը տեղեկացրեց, որ ՀՀ պաշտպանության բոլոր նախկին նախարարներով հանդիպել են ԱՀ նախագահի հետ, այցելել ՊՆ եւ իրենց աջակցությունն են հայտնել
Նախկին նախարարն ընդգծեց, որ այսօր ԱՀ ՊՆ-ն իր բոլոր ստորաբաժանումներով հմուտ գործողություններ են իրականացնում: «Եկել ենք այն եզրակացության, Արցախի ՊԲ-ն իրենց շարունակական զարգացումը ապահովել են: Մենք համոզվեցինք, որ հրամանատարի ղեկավարման կետում բան չունենք անելու եւ մեր հետագա գործողություններն անում ենք Արցախի ժողովրդին աջակցելով»,- ասաց պաշտպանության նախկին նախարարը:
Նրա համոզմամբ`այսօր դիրքային պատերազմ է ընթանում:
Իր շնորհակալական խոսքն ուղղելով առաջնագծում կանգնած զինվորներին, Օհանյանը նաեւ հայտնեց, որ ունենք երիտասարդներ, որոնք մեկ ժամվա գործողություններով մեկ հոգով շուրջ 7-8 հակառակորդի զրահատեխնիկա են խոցում:
Օհանյանը, իր խոսքն ուղղելով բոլոր զինծառայողներին, վստահեցրեց, որ իրենք` պաշտպանության նախկին եւ ներկա նախարարներով, նրանց կողքին են եւ աջակցում են իրենց հնարավորության սահմաններում:
Եզրափակելով իր խոսքը, պաշտպանության նախկին նախարարն արձանագրեց, որ այս բոլոր հաջողությունները հաղթանակի հետագա հիմքն են: «Մենք պետք է գոտեպնդվենք համբերությամբ, ամուր լինենք, խուճապի չմատնվենք, որովհետեւ գտնվում ենք մեր հայրենի հողի վրա, մեր պատերազմն արդարացի է»,- ասաց Օհանյանը`հավելելով , որ արդարացի պատերազմի ժամանակ հաղթանակներ ենք կրում: