Սեպտեմբերի 27-ից, երբ սկսվեցին հրթիռակոծվել խաղաղ բնակավայրերը, մեր ծառայությունն աշխատում է ուժեղացված ռեժիմով։
Նա շեշտեց, որ նույնիսկ այս իրավիճակում իրենք հանրության հետ մաքսիմալ բաց են լինելու:
«ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն ընդունվեց 80 կողմ ձայնով։ Երկրորդ օրենքի նախագիծը նույնպես ընդունվեց՝ 72 կողմ ձայնով։
Չեմ կարծում, որ ռազմական դրության ընթացքում նման հարցերը քննարկելու ժամանակն է, եւ սա չի խոսում պարզ քննադատտության մասին, այլ՝ պատերազմի ընթացիկ իրավիճակի վրա ազդելու, զինվորների ոգին կոտրելու մասին։
Հարցին, թե ե՞րբ կդադարեն ռազմական գործողությունները, Մարուքյանը պատասխանեց՝ երբ Ադրբեջանը դադարեցնի իր ահաբեկչական հարձակումը, չռմբակոծի խաղաղ բնակչությանը։
Հարցին, թե կա՞ ադրդյոք Իրանից որեւէ պատասխան, Հովհաննիսյանը տվեց դրական պատասխան։
Այդ զորախումբը, Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ, կրել է զգալի կորուստներ։
Ըստ նրա՝ սա փաստում է, որ պաշտոնական Անկարան հրահրում է Բաքվին գնալ ռազմական գործողությունների շարունակությանը։
Պարզելով այդ բեկորը՝ Աբովյանը հայտնեց, որ ամեն օր տասնյակ այսպիսի ահավոր եւ վտանգավոր զինատեսակներ են կիրառվում խաղաղ բնակիչության հանդեպ։
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները, առաջին հերթին Ռուսաստանը, կկատարեն իրենց կարեւոր դերը՝ այս տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու համար։
Օրենքի այս նախագծով նաեւ, եթե անձը նույն գործողությունների պատճառով ձեռք է բերում առաջին, երկրորդ կամ երրորդ խմբի հաշմանդամության, տրամադրվում է նաեւ միանվագ գումարային աջակցություն։
ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ճեպազրույցի ժամանակ պատասխանեց հարցին, թե այսօր ինչ ռազմավարական օբյեկտներ են հօդս ցնդել։
Նա եւս մեկ անգամ հիշեցրեց, որ այսօր առավոտյան հակառակորդը հարավային ուղղությամբ նորից ձեռնարկել է լայնածավալ հարձակման փորձ՝ կիրառելով մեծաթիվ ուժեր, զրահատեխնիկա։
Հարցին, թե ինչո՞ւ է ընդհատակ անցել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը, Հովհաննիսյանը պատասխանեց․ «Չեմ կարծում, թե Զաքիր Հասանովը մեծ գլուխ գովելու բան ունի, որ ընդհատակում չմնա»։
Սրա հետեւանքով կա 7 վիրավոր` բնակության եւ ծառայության աշխատակիցների շրջանում: