Երեկ ողջ գիշեր եւ այսօր առավոտյան մարտերը շարունակվել են։ Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը Արաքսի երկայնքով փորձել է ուժեր կուտակել եւ առաջ ընթանալ։
Այս մասին քիչ առաջ տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա շեշտեց, որ մեր հետախուզական ստորաբաժանումները հետեւել են հակառակորդի գործողություններին, ժամանակին հավաստանշել եւ դիպուկ հրթիռային եւ հրետանային կրակով խմբավորմանը մեծ վնաս պատճառել։ Մերոնք կրակային խոցում են իրականացրել մոտավորապես 3 համահավաք լավ սպառազինված բրիգադների ուղղությամբ՝ ոչնչացնելով ամբողջ խումբը։ Այդ զորախումբը, Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ, կրել է զգալի կորուստներ։ Մի քանի տասնյակ զոհվածներ, զգալի թվով զրահատեխնիկա, որոնց մի մասը անվնաս թողել եւ դաշտից փախել են։ «Այդ հատվածում կուտակումներ իրականացնելիս ադրբեջանական միավորումները հաճախակի օգտագործում են Արաքսը՝ որպես սահման՝ նահանջի համար։ Այս առիթով մենք կոչ արեցինք իրանական կողմին հետեւել այս գործողություններին եւ թույլ չտալ գետն անցնել»,- ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա հայտնեց, որ օրվա ընթացքում եղել են այլ դիպուկ հատվածներ, խոցվել է ադրբեջանական նավթամթերքի մեծ բազա։ Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ՝ տարօրինակն այն է, որ պատերազմի 11-րդ օրն է, իսկ նավթամթերքի բազայի հարեւանությամբ գտնվում է զորանոց, որտեղ ոչնչացել է մոտ 200 զինծառայող։
«Հյուսիսային ուղղությամբ եւս ՊԲ-ի ստորաբաժանումներն ունեն զգալի առաջխաղացում։ Հայտարարվեց կոնկրետ դիրքային շեշտակի բարելավումների մասին։ Ընդհանուր առմամբ ամբողջ ուղղությամբ մարտերը շարունակվում են։ Այսօր ամբողջ օրվա ընթացքում հարվածներ են հասցվել խաղաղ բնակչությանը։ Մեր զորքերը շարունակում են վստահաբար հաղթանակներ տանել տարբեր ռազմաճակատներում։ Մարտերը ծանր են, դժվար, հակառակորդը մեծ ուժեր եւ միջոցներ է կիրառում»,- եզրափակեց Հովհաննիսյանը։