Մարտերը շարունակվել են վերջին 24 ժամվա ընթացքում, ծանրության ուղղությունները մնում են նույնը, հակառակորդը,փոխելով մարտավարությունը, փորձում է հարձակվողական գործողություններ իրականացնել, սակայն մեր Զինված ուժերը հետ են մղում բոլոր գրոհները` հակառակորդին պատճառելով ծանր կորուստներ:
Այս մասին քիչ առաջ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը`ամփոփելով օրվա տվյալները:
ՊՆ ներկայացուցիչը հայտնեց, որ ժամը 21:00-ի դրությամբ՝ հակառակորդը կորցրել է 540 մարդկային ուժ, մոտ 45 անվավոր, զրահապատ տեխնիկա, 6 ինքնաթիռ, որոնց մեծ մասը օդում չեն խոցվել, 3 ուղղաթիռ, 6 ԱԹՍ, ունի ավելի քան 700 վիրավոր:
Հովհաննիսյանը ցավով հայտնեց, որ արդեն մի քանի օր է` թշնամին թիրախավորում է խաղաղ բնակչությանը, ավելին՝ թիրախավորում է մեծ տրամաչափի զենքերով: Այսօր հեռահար հրթիռային միջոցներով 2 անգամ հարվածել են Հադրութ քաղաքին, 2 անգամ՝ Ստեփանակերտ քաղաքին: Վերջինիս հետեւանքով տուժել են մեծ թվով խաղաղ բնակիչներ, շինություններ:
Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ թիրախավորվում են նաեւ այլ բնակավայրեր`մեծ ու փոքր:
«Իրավիճակն այս պահին շարունակում է մնալ լարված, մարտերը շարունակվում են: Մեր ԶՈՒ-ն շարունակում է հիմնականում պաշտպանողական, բայց որոշ տեղերում նաեւ այլ բնույթի մարտական գործողություններ»,- ասաց Հարությունյանը`շեշտելով, որ այս պահին մարտերը թեժ են կրկին հյուսիս եւ հարավ ուղղություններով: