Քիչ առաջ Հայկական միասնական տեղեկաըտվական կենտրոնում տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ Ադրբեջանի զինված ուժերն այսօր առավոտյան սկսել են մասսայական հրթիռակոծությունները Արցախի բնակավայրերի ուղղությամբ։ Համապատասխան կադրերն արդեն ցուցադրվել են, այդ վայրերում աշխատում են նաեւ միջազգային լրատվամիջոցները՝ շատ հաճախ վտանգելով իրենց կյանքը։
Մեր զինված ուժերը համապատասխան պատասխան են տալիս ադրբեջանական այդ գործողություններին, սակայն, ինչպես շեշտեց Հովհաննիսյանը, թիրախավորում են միայն ռազմավարական օբյեկտները, զորքերը, զորախմբերը։ «Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական բոլոր մեղադրանքները հայկական կողմին ապատեղեկատվություն են եւ ոչնչով հիմնավորված չեն»,- նկատեց Հովհաննիսյանը։
Օրվա ընթացքում, նույնիսկ, իրենց հաջողությունը փորձեցին հերթական անգամ ամրագրել տեսանյութերով՝ հայկական ստորաբաժանումներում իրենց գտնելու եւ այլ «ապացույցներով», սակայն, ինչպես ասաց Հովհաննիսյանը, դա հերթական օրինակն էր, որ փոքրիկ ժամանակավոր հաջողությունները նրանք փորձում են ներկայացնել որպես մեծ հաղթանակներ։
«Մեր զորքերը, մեր զորքերի հրամանատարները մարտավարական հնարամիտ, գրագետ գործողություններով, խուսանավումներով հակառակորդին կարողացել են մեծ կորուստներ պատճառել եւ հետ շպրտել, մոտավորապես՝ 200 եւ ավելի զոհ են տվել միայն հարավային ուղղությամբ եւ միայն այսօրվա ընթացքում»,- ասաց Հովհաննիսյանը՝ եւս մեկ անգամ շեշտելով, որ մարտերը թեժ են եղել։
«Հիմա, թող նույն կերպ փորձեն ցույց տալ իրենց հաջողությունները»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ այսօրվա ընթացքում հետ են շպրտվել բավականին մեծ կորուստներով։