Ադրբեջանի համար սարսափելի հետեւանքներ են լինելու. Դավիթ Տոնոյանը՝ Արցախի բնակավայրերը հրետակոծելու մասին (տեսանյութ)
ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի տարածքի հրթիռակոծություն կամ հրետակոծություն չի իրականացվել:
Այս մասին քիչ առաջ «Զինուժ-մեդիային» տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը քիչ առաջ հայտարարել է, որ Հայաստանի գործողությունների պատճառով ընդլայնվելու է մարտական գործողությունների գոտին՝ Տոնոյանն ասել է.
«Ես կարծում եմ, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն իր խոր զինվորական գիտելիքներով եթե խառնել է մարտական գործողությունների ընդլայնման գոտին, որը որ արդեն ներառում է Հայաստանի Հանրապետությունը, մասնավորապես՝ Վարդենիսի շրջանի բնակավայրերը, եւ եթե դա իր համար մարտական գոտու ընդլայնում չէ, թող արդեն մասնագետները դրա եզրակացությունն անեն»:
Դավիթ Տոնոյանը հերքել է նաեւ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի պնդումներն այն մասին, որ Հայաստանի տարածքից հրետակոծվել է Ադրբեջանի տարածքը՝ նշելով, որ Հայաստանի Հանրապետության տարածքից որեւէ հեռահար հրթիռակոծություն չի կատարվել դեռեւս:
«Եթե Ադրբեջանի ռազմաաղաքական ղեկավարության համար Ստեփանակերտը, Մարտունին, Հադրութը, Մարտակերտը, այլ բնակավայրերը մարտական գործողությունների վայր են, մեր ՊԲ-ի ստորաբաժանումները շատ կտրուկ պատասխանում են, եւ Ադրբեջանի համար սարսափելի հետեւանքներ են լինելու, սարսափելի»,- նշել է նախարարը: