Թաթա Սիմոնյանը 10.000 դոլար է նվիրաբերել Արցախի կարիքների համար
Դերասան, հումորիստ Ռաֆայել Երանոսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է, որ երգիչ Թաթա Սիմոնյանը 10.000 ԱՄՆ դոլար է նվիրաբերել, որը ծառայելու է Արցախի կարիքների համար:
«Թաթան այսօր 10.000 ամերիկյան դոլար նվիրաբերեց, որը կծառայի իր բարի նպատակին: Ապրեք, ավագ ընկեր»,- մասնավորապես նշել է նա:
Դերասանը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում նշեց, որ երգիչը գումարը փոխանցել է սնունդ, հագուստ և նմանատիպ այլ պարագաներ գնելու համար:
Նշենք, որ պատերազմի առաջին իսկ օրերից սկսած՝ մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիներից շատերը, համագործակցելով պաշտպանության նախարարության հետ, հավաքում են սնունդ, հագուստ, քաղցրավենիք, ծխախոտ և նմանատիպ այլ պարագաներ ու ուղարկում Արցախ՝ այս կերպ աջակցելով Հայոց բանակին: