Այն հայտարարությունները, թե նախարարության հեռախոսահամարը, մասնավորապես 114 թեժ գիծը չի պատասխանում, չի համապատասխանում իրականությանը, չի համապատասխանում նաև իրականությանը այն հայտարարությունները, թե մարդիկ դրսում են մնում, և մնալու տեղ չունեն։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում այս մասին ասաց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը՝ անդրադառնալով վերջին օրերին հնչող քննադատություններին այն մասին, որ նախարարությունը չի պատասխանում հեռախոսազանգերին, և Արցախից Հայաստան եկած ընտանիքները կացարան չգտնելով դրսում են մնում։
Նախարարը նշեց, որ երեկ նմանատիպ հայտարարությունների հետքերով գնացել է և պարզել, որ մարդիկ ունեն կացարան, սակայն գերադասում են ավելի լավն ունենալ։ «Ցավոք, ՀՀ-ի հնարավորությունները սահմանափակ են բոլորին իրենց կարիքներին և ցանկություններին համապատասխան կացարաններ տրամադրելու ուղղությամբ։ Մենք առաջին հերթին պետք է լուծենք քաղաքացիների տանիք ունենալու, սննդով, հագուստով ապահովելու հարցը։ Այս հարցը լուծում ենք և այս պահին մենք տեղի և կացարանի խնդիր չունենք, այսինքն՝ եթե 114 հեռախոսահամարին զանգահարեն կամ Քանաքեռ –Զեյթուն համայնքում տեղակայված կայանման կետին մոտենան, նույնիսկ այդ կետում կա գիշերելու հնարավորություն։ Բացառված է, որ Արցախի քաղաքացի մեր հայրենակիցը գիշերի դրսում»։
Բաթոյանը ընդգծեց՝ բոլորին հրավիրում է նախարարություն՝ տեղում ծանոթանալու աշխատանքներին։ «Ովքեր ցանկանում են, կարող են մոտենալ, տեղում հասկանալ՝ ինչ է կատարվում, ինչպես են ծրագրեր իրականացվում, թեժ գծի աշխատանքներին ծանոթանալ։ Այս ամենը բաց է»։