«Մանդատս վերցնում եմ որպես անկախ պատգամավոր»․ Աննա Գրիգորյաննը դուրս է գալիս «Իմ քայլը» խմբակցությունից
30/12/2020 schedule10:40
Աննա Գրիգորյանը որոշում է կայացրել վերցնել իրեն վստահված մանդատը եւ դուրս գալ «Իմ քայլը» խմբակցությունից։ Այս մասին նա գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում, որը ներկայացնում ենք ստորեւ․
Որոշում եմ կայացրել վերցնել ձեր կողմից ինձ տրված մանդատը՝ միևնույն ժամանակ դուրս գալով «Իմ քայլը» խմբակցությունից։
Մեր երկրի համար այս դժվարին և պատմական պահին իմ պարտքն եմ համարում ժողովրդի արդարացի պահանջները լսելի դարձնել՝ կաշկանդվածություն չունենալով որևէ քաղաքական ուժի առջև։
Մանդատս վերցնում եմ որպես անկախ, անկուսակցական պատգամավոր՝ ի շահ Սյունիքի, ի շահ Վայոց Ձորի,  ի շահ Հայաստանի»։
Նշենք, որ Գրիգորյանը 2011թ․ ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի Ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի «Թարգմանչական գործ» բաժինը, 2013թ․՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան։ 2017թ․ ավարտել է ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցը, Էստոնիայի դիվանագիտության դպրոցի աջակցությամբ՝ վերապատրաստվել Տալլինում։ Ամուսնացած է, ունի մեկ զավակ։