Վերսկսվեց Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, երկարատեւ դադարից հետո քիչ առաջ վերսկսվեց Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը:
Քոչարյանի գործով վերջին նիստը տեղի էր ունեցել դեկտեմբերի 18-ին, որը կրկին հետաձգվել էր: Գործը դատարանում է 2019թ.-ից, սակայն մինչ այժմ գործով դատաքննություն չի սկսվել:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանին մեղադրանք է առաջադրվել 2008 թվականին սահմանադրական կարգը տապալելու եւ 3 միլիոն դոլար կաշառք ստանալու համար:
Գործով մյուս ամբաստանյալներ Սեյրան Օհանյանը, Յուրի Խաչատուրովը մեղադրվում են սահմանադրական կարգը տապալելու, իսկ Արմեն Գեւրոգյանը՝ սահմանադրական կարգի տապալմանն օժանդակելու համար: