Ջհանգիրյանն ու Խաչատուրյանը ԱԺ նիստերի դահլիճում են. հրապարակվեց Ջհանգիրյանի կենսագրությունը
Ազգային ժողովում սկսվել է արտահերթ նիստը ԲԴԽ անդամի պաշտոնում Գագիկ Ջհանգիրյանի եւ Դավիթ Խաչատուրյանի ընտրության հարցով:
Ջհանգիրյանն ու Խաչատուրյանը դահլիճում են:
Նստի մեկնարկին «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանը ներկայացրեց ԲԴԽ անդամի թեկնածու, նախկին զինդատախազ Գագիկ Ջհանգիրյանի կենսագրությունը:
Կենսագրության հրապարակումից հետո «Իմ քայլի» պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը խնդրեց պարզաբանել, թե արդյոք իրավական խոչընդոտ նկատե՞լ է Ջհանգիրյանի առաջադրման հետ կապված: Պատգամավորը հիշեցրեց, որ թեկնածուի առաջադրման մասին խոսակցություններից հետո սկսել էին խոսակցություններ տարածվել, որ օրենքն արգելում է 65 տարեկանից հետո ԲԴԽ անդամ նշանակվել: