Գորիս-Կապան հատվածում 21 կիլոմետրը անցնում է Հայաստանի միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններից դուրս, այսինքն՝ Ադրբեջանի միջազգայնորեն ճանաչված տարածքով, բայց ոչ մի վայրկյան այդ ճանապարհը չի փակվել: Խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Գևորգյանը՝ անդրադառնալով փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի վերջին հայտարարությանը:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 10-ին Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում փոխվարչապետը նշել էր, որ, բացի նոյեմբերի 9-ի և հունվարի 11-ի համաձայնություններից, կա ևս մեկ պայմանավորվածություն՝ Գորիս-Դավիթ Բեկ ճանապարհահատվածի հետ կապված:
«Այնպես չէ, որ ինչ-որ համաձայնագրերով պիտի լինի: Պայմանավորվածությունների արդյունք է, որ այդ ճանապարհը պիտի գործի և գործում է: Ոչ մի վայրկյան ադրբեջանցիների կողմից այդ ճանապարհը չի փակվել»,- հավելեց Գևորգյանը:
«Իմ քայլ»-ից Սիսակ Գաբրիելյանն էլ անդրադարձավ համացանցում տարածվող մի «հուշագրի», ըստ որի՝ Սյունիքի հետ կապված գաղտնի պայմանավորվածություններ կան: «Եկեք հենց հիմա գնանք իմ աշխատասենյակ, 300 հատ այդպիսի փաստաթուղթ կազմենք, ցանկացած բովանդակությամբ: A4 ֆորմատի թղթի վրա համակարգչով հավաքած տեքստ է, որի մեջ ինչ ասես՝ գրում են և հետո տարածում որպես հարյուր տոկոս ճշմարտություն»: