Ադրբեջանական կողմը Մատաղիսի հատվածում հայկական կողմին է փոխանցել 1 զինծառայողի աճյուն
Երեկ՝ փետրվարի 15-ին, Հադրութի շրջանում իրականացված որոնումներն արդյունք չեն տվել. զոհված զինծառայողների մասունքներ չեն հայտնաբերվել, փոխարենն ադրբեջանական կողմը Մատաղիսի հատվածում հայկական կողմին է փոխանցել ևս մեկ, նախնական տվյալներով, զինծառայողի (ռազմագործողությունների մասնակից) աճյուն:
Այս մասին հայտնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը՝ հավելելով, որ նրա ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Որոնողական աշխատանքներ այսօր չեն իրականացվելու:
Հրադադարից հետո մինչ այսօր հայտնաբերվել է ընդհանուր 1379 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ: