Այս պահին Բաղրամյան պողոտան և Դեմիրճյան փողոցը դեռևս շարունակում են մնալ փակ: Իրավիճակն այս պահին հանգիստ է: ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանն այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնեց, որ իրենք շարունակելու են փակ պահել ԱԺ մուտքն ու ելքերն այնքան ժամանակ՝ մինչև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական չտա: Ինչպես նաև հայտնել էր, որ այսօր Բաղրամյան պողոտայում՝ ժամը 16:00-ին, սպասվում է հանրահավաք:
Հիշեցնենք, որ երեկ Բաղրամյան պողոտայի հանրահավաքի ժամանակ «Հայրենիքի փրկության շարժման» ղեկավար Վազգեն Մանուկյանը հայտարարեց, որ պատրաստվում են շրջափակել խորհրդարանի շենքը, որպեսզի ոչ մի պատգամավոր այլևս չկարողանա մուտք ու ելք ունենա ԱԺ շենք:
Շարժման համակիրները երեկ կարողացան փակել Դեմիրճյան փողոցը, որտեղ վրաններ տեղադրեցին, ինչպես նաև քաղաքացիների և ոստիկանների միջ բարիկադներ ստեղծեցին աղբամանների միջոցով:
Նշենք, որ ԲՀԿ-ական մի շարք պատգամավորներ՝ Նաիրա Զոհրաբյանը, Միքայել Մելքումյանը, Արման Աբովյանը, ինչպես նաև մի շարք այլ քաղաքական գործիչներ գտնվում էին Դեմիրճյան փողոցում՝ կենդանի պատ ստեղծելով քաղաքացիների և ոստիկանների միջև՝ բախումները կանխելու նպատակով: