ԲՀԿ-ն ընտրություններին կմասնակցի առանձին ցուցակով, որը կգլխավորի Գագիկ Ծառուկյանը. Նաիրա Զոհրաբյան
«Բարգավաճ Հայաստան»-ը առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու է իր առանձին ցուցակով: Ցուցակը գլխավորելու է Գագիկ Ծառուկյանը:
Այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
Ինչ վերաբերում է ընտրակարգին, որով կանցկացվեն ընտրությունները, Զոհրաբյանն ասաց, որ իշխանությունն ունի բացարձակ մեծամասնություն խորհրդարանում եւ կարող է ձայների մեծամասնությամբ որոշել ընտրակարգը: «Մենք կմասնակցենք այն ընտրակարգով, որը խորհրդարանական մեծամասնությունը կընդունի, մենք մեր ընտրողների քվեն կստանանք ցանկացած ընտրակարգով»,- նշեց նա:
Ըստ նրա՝ շատ ավելի կարևոր է, որ այդ ընտրությունները լինեն ազատ և արդար, վարչական որևէ ռեսուրս չկիրառվի:
Հարցին՝ ընդունելի՞ է իրենց համար ռեյտինգային ընտրակարգից հրաժարվելը, պատգամավորն ասաց, որ իրենց համար առաջնահերթ խնդիրը ներքաղաքական լարվածության հանգուցալուծումն է, որի միակ լեգիտիմ ճանապարհը արտահերթ ընտրություններն են: