Ինչպես արդեն հայտնել էինք, Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստն ընդմիջվել էր:
Ընդմիջումից հետո Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը նշեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կոնտակտ է ունեցել իր պաշտպան Արամ Վարդևանյանի հետ, ում մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս, ինչպես նաև՝ իր մերձավորներից մեկի, ում մոտ նույնպես հաստատվել է քովիդը, սակայն Ալումյանը նրա անունը չնշեց:
Դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանն էլ ասաց, որ ծանոթացել է փաստաթղթերին, սակայն նշված չի եղել, թե կոնկրետ ինչ սիմպտոմների հետևանքով է ցուցում եղել թեստ հանձնելու:
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ հաջորդ դատական նիստը կլինի մայիսի 4-ին՝ ժամը 13։00-ին, քանի որ ապրիլի 27-ին լինելու է արձակուրդում:
Նշենք, որ Քոչարյանը մեղադրվում է մոտ 3 միլիոն դոլար կաշառք ստանալու, իսկ Գևորգյանը՝ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և հանցավոր ճանապարհով ստացված գույքն օրինականացնելու համար: