Ազգային ժողովը քիչ առաջ ձայների 13 կողմ, 36 դեմ, 3 անվավեր բաշխմամբ Լևոն Բունիաթյանին չընտրեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում։
Հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, որ 132 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 52-ը:
Նշենք, որ Լևոն Բունիաթյանի թեկնածությունն առաջադրել էր «Իմ քայլը» խմբակցությունը։
Հիշեցնենք, որ Բունիաթյանի թեկնածությունն Ազգային ժողովում ներկայացրել էր Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը: Թունյանը նշեց, որ Բունիաթյանը մասնագիտությամբ ինժեներ է, աշխատել է Energy Group ընկերությունում՝ որպես տեխնիկական տնօրեն: Պատգամավորը հավելեց, որ իրենց թեկնածուն քաղաքականությամբ չի զբաղվել, անկուսակցական է: