Արտահերթ ընտրությունների չեղարկման հարցը դեռեւս չի քննարկվում, քանի որ կա շատ ավելի կարեւոր հարց: ԱԺ-ում լրագրողների հարցին ի պատասխան՝ այդ մասին ասաց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Կարեւոր հարց ասելով՝ Սիմոնյանը նկատի ուներ Սյունիքի մարզի Սեւ լճի հարակից տարածքում ստեղծված իրավիճակը եւ իրականացվող քայլերը:
Հիշեցնենք, որ քիչ անց մեկնարկելու է ԱԺ արտահերթ նիստ, որտեղ էլ քննարկվելու է Սյունիքում ստեղծված իրավիճակը:
3-րդ օրն է՝ ադրբեջանական զորքերը հատել են ՀՀ սահմանը, 3,5 կմ խորացել Սեւ լճի տարածքում, ինչպես նաեւ փորձել են դիրքային առաջխաղացում ապահովել Վարդենիսի եւ Սիսիանի սահմանային հատվածներում: