«Հանրապետություն» կուսակցությունը ԱԺ արտահերթ ընտրությունների քարոզարշավն այսօր մեկնարկեց Երեւանի Հանրապետության հրապարակից:
«Մեզնից աջ Հանրապետություն փողոցն է, որը ավարտվում է Հանրապետության հրապարակով, մենք այստեղ հավաքվածներս Հանրապետություն կուսակցության անդամներ ենք ու պատահական չէ, որ մեր քարորզարշավը պիտի սկսեր այստեղից: Մենք պատահական չենք ընտրել մեր անունը, մեր նպատակն է ստեղծել օրինակելի հանրապետություն, հանրապետություն, որում մարդիկ պաշտպանված են արտաքին թշնամիներից ու կարողանում են իրենց ինքնությունը պաշտպանել եւ գոյատեւել»,- ասաց «Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ Արամ Սարգսյանը:
Հարցին, թե ո՞ր քաղաքական թիմերի հետ է պատրաստ աշխատելու «Հանրապետություն» կուսակցությունը, եւ արդյո՞ք համագործակցելու է նաեւ Ռոբերտ Քոչարյանի թիմի հետ, Սարգսյանը շեշտեց՝ պատերազմական իրավիճակում իրենց կուսակցության համար կա միայն մեկ՝ արտաքին թշնամի: Իսկ ոչ պատերազմական իրավիճակներում համագործակցելու են միայն իրար մոտ կամ իրարից ոչ շատ հեռու գաղափարախոսությունը կրող ուժերի հետ: «Իսկ ձեր ասած թիմի հետ (նկատի ունի Քոչարյանի թիմը-հեղ.) գաղափարախոսության առումով կատերգորիկ հակառակ մոտեցումներն ունենք: Մեր անցած ճանապարհով, մեր ուղով այդ համագործակցությունը ոչ միայն ընկալելի չի լինի, այլեւ հանրությունը դա չի ընդունի: Մեր կուսակցությունն ավելի շատ համախոհների եւ ընկերների միություն է, որեւէ որոշում կայացնելիս պարտադիր պիտի իրենց հետ քննարկեմ, ուստի էնտեղ կլինեն մարդիկ, որոնք կասեն՝ որեւէ պարագայում չպիտի համագործակցել, կամ գուցե կարող են լինել այնպիսիք, որ կասեն՝ այո պատրաստ ենք համագործակցելու: Հիմա պատրաստ չեմ ձեր այդ հարցին պատասխանել»,-նկատեց Արամ Սարգսյանը:
Այնուհետեւ Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ իրենց կուսակցությունը քարորզարշավի նորամուծություններ Է արել՝ միկրոֆոններով չեն խոսելու, բակեր չեն մտնելու, մարդկանց անդորրը չեն խաթարելու, մարդկանց սրտերը չեն կոտրելու: Ներկաներին հրավիրեց Հյուսիսային պողոտայի իրենց շարժական /շրջիկ շտաբում ներկայացնելու քարոզչական նորամուծություններն ու մարտավարությունը: «Մեր քարոզարշավի նորամուծությունը շրջիկ շտաբն է»,- ասաց Արամ Սարգսյանը՝ հավելելով՝ բուկլետի փոխարեն քաղաքացիներին են տալու իրենց թերթոնները:
Կուսակցության անդամ, ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արտակ Զեյնալյանը, որը իդեպ, «Հանրապետություն» կուսակցության նախընտրական ցուցակում երկրոդ համարի ներքո է՝ նշեց, որ տեղեկատվական թերթիկի ներքեւի մասում անձը կարող է թողնել իր պատգամը, ուղերձը, կամ հանձնարարությունը «Հանրապետություն» կուսակցությանը: «Մենք ունենք նաեւ մեր կուսակցության զինանշանով փոստարկղ, որտեղ էլ կարող են քաղաքացիները թողնել իրենց կողմից գրված պատգամը»,-ասաց նա: