Մեր պատվիրած հարցումներով՝ ՔՊ-ն 3,5 անգամ շատ ձայն ունի, քան «Հայաստան» դաշինքը. Հարությունյանը՝ «Գելափի» հարցման մասին
«GALLUP International Association» հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը, ներկայացնելով, թե ում վարկանիշն է ավելի բարձր խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում, նշեց, որ, ըստ արդյունքների, «Հայաստան» դաշինքի համար կքվեարկեն 24,1 տոկոս, իսկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համար՝ 23,8 տոկոս։
«GALLUP International Association»-ի հարցումներին ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է վարչապետի պաշտոնակատարի գլխավոր խորհրդական Արայիկ Հարությունյանը:
Հարությունյանը մասնավորապես նշել է, որ երբ «Գելափ»-ը սկսեց հետևողական նվազեցնել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության տոկոսները, տեխնոլոգները իրենց զգուշացրել են, որ ամեն ամիս այդ թիվը նվազեցվելու է, իսկ ընտրություններից առաջ պատվիրատուի կուսակցությունը կշրջանցի իշխանական կուսակցությանը:
«Քանի որ մեզ էլ էր անհրաժեշտ այս ամենին փաստարկված պատասխանել, այս շաբաթվա սկզբին սոցհարցում պատվիրեցինք մեր ներքին օգտագործման համար, և պարզվեց, որ հունիսի 7-10-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված հեռախոսային հարցման արդյունքում «Քաղաքացիական պայմանագիրը» 3,5 անգամ ավելի շատ ձայն է հավաքում, քան «Հայաստան» դաշինքը, 30 անգամ ավելի, քան Բաբաջանյան-Շիրինյան, «Բարգավաճ Հայաստան» և «Հանրապետություն» կուսակցությունները:
Դե իսկ հանրահավաքների պարզ դիտարկումներն էլ հաստատում են իմ հրապարակած թվերի համապատասխանությունը: Ակնհայտ է, որ տեխնոլոգիաները միշտ չէ, որ կարող են մոլորեցնել:
#ԱպագաԿա
Հ. Գ. Հեղափոխությունից հետո «Գելափ»-ն էլ հնարավորություն ուներ բարձրացնելու իր շատ ցածր վարկանիշը: Ցավոք, չօգտվեց այդ հնարավորությունից»,- նշված է Հարությունյանի գրառման մեջ: