ՀԲ-ի ծրագրի շրջանակներում և պետական բյուջեի համաֆինանսավորմամբ կառուցվում է մարզային նոր բժշկական կենտրոն․ Թորոսյան
Մարզային առողջապահությունը զարգացնելու նախանշված բոլոր ծրագրերն իրականացվում են։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան գրառում է արել պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը։
Թորոսյանի մարզային այցելությունները շարունակվում են և հաջորդ կետը Վայոց Ձոր մարզի Եղեգնաձոր քաղաքն է, որտեղ Համաշխարհային բանկի ծրագրի շրջանակներում և պետական բյուջեի համաֆինանսավորմամբ կառուցվում է մարզային նոր բժշկական կենտրոն։
Մարզպետ Արարատ Գրիգորյանի, մարզպետարանի համապատասխան վարչության պետերի և Եղեգնաձոր համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Մուշեղ Ներսիսյանի ուղեկցությամբ պատգամավորն այցելել է շինհրապարակ և տեղում ծանոթացել շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
«Իրականացրել ենք որոշակի ճշգրտումներ՝ ժամկետների և շինարարության առանձնահատկությունների վերաբերյալ։
Խորհրդային տարիներից ի վեր սա առաջին բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոնն է, որ կառուցվում է մարզում։ Կառուցման համար անհրաժեշտ որոշումներն ընդունվել էին դեռ անցյալ տարի, իսկ շինարարությունը սկսվել է այս տարի։ Պայմանավորվել ենք, որ մարզպետն իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում կպահի ծրագիրը, քանի որ շատ կարևոր նախաձեռնություն է մարզի համար։
Հատուկ ուզում եմ շեշտել, որ մարզային առողջապահությունը զարգացնելու ծրագրերն իրականացվում են և մշտապես լինելու են մեր ուշադրության կենտրոնում»,- նշել է նա։