Արաբկիրում Մամիկոնյանց-Արամ Խաչատրյան փողոցները միացնող նոր ճանապարհ կկառուցվի. հայտարարվել է մրցույթ
Երեւանի Արաբկիր վարչական շրջանում Մամիկոնյանց-Արամ Խաչատրյան փողոցները միացնող նոր ճանապարհ կկառուցվի: Շինարարության համար սահմանված գումարը 168 մլն 614 հազար դրամ է:
Տեղեկությունը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում հայտնեց Արաբկիր վարչական շրջանի ղեկավար Արամ Դանիելյանը:
Մամիկոնյանց-Արամ Խաչատրյան փողոցները միացնող ճանապարհահատվածի շինարարության համար Երեւանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 26-ից մրցույթ է հայտարարել: Այն կկայանա 2022 թ. հունվարի 19-ին:
263846098_1291369391288891_1995228009430979533_n.jpg (52 KB)
Վարչական շրջանի ղեկավարը մեզ հետ զրույցում հույս հայտնեց, որ ճանապարհահատվածի կառուցմամբ զուգահեռ տրանսպորտային հաղորդակցուղով հնարավորինս կթեթեւացվի Կոմիտասի պողոտայի երթեւեկությունն ու կբարելավվեն թաղամասի տարհանման ելքերը:
«Այսօր, փաստորեն, հյուuիuային եւ հյուuիu-արեւելյան տարածաշրջաններից եկող տրանuպորտային հոuքերն իր վրա է վերցնում բացառապեu Կոմիտասի պողոտան, ինչի հետեւանքով մշտական խցանումներ են առաջանում Կոմիտասի պողոտայի եւ խաչվող փողոցների հանգույցներում»,- նկատեց Դանիելյանը:
263908589_434962768263882_1063161347551753152_n.jpg (345 KB)
Նա նաև շեշտեց՝ ավտոմեքենաների թվի ավելացման պայմաններում առանց նոր՝ համակարգային լուծումների տրանuպորտային շարժման կանոնակարգումն արդեն անհնար է, քանի որ գերբեռնված ռեժիմով են գործում Կոմիտասի պողոտա-Գրիբոյեդով փողոցի, Արամ Խաչատրյան նրբանցքի, Վաղարշ Վաղարշյան փողոցի խաչմերուկների հատվածները:
Վարչական շրջանի ղեկավարի խոսքով՝ ազդեցության գոտում գտնվող անշարժ գույքերի մեկ տասնյակից ավելի սեփականատերերի հետ արդեն կնքվել են պայմանագրեր. օտարման գործընթացը շարունակվում է: