Գյումրիում հանդիպեցինք գերեվարված շիրակցիների ծնողների հետ, նրանց փոխանցեցինք որոշակի տեղեկություն. Հայկ Կոնջորյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները Շիրակի մարզ կատարած այցի ընթացքում հանդիպել են գերեվարված և Ադրբեջանում պահվող շիրակցիների ծնողների և հարազատների հետ:
«Մենք հանդիպեցինք ու լսեցինք նրանց, նաև փոխանցեցինք որոշակի տեղեկատվություն, այն, ինչին մենք տիրապետում ենք: Նաև վստահեցրինք, որ մեր Կառավարությունը, մեր քաղաքական մեծամասնությունը և մասնավորապես ԱԺ-ն, ի դեմս մեր խմբակցության, խորհրդարանական դիվանագիտության ճակատում ամեն բան անում է՝ ամենօրյա ռեժիմով բարձրացնելու մեր գերեվարված հայրենակիցների խնդիրները և հնարավոր ամեն ինչ անում է՝ նրանց շուտափույթ վերադարձի ուղղությամբ: Մենք գերեվարված շիրակցիների հարազատներին և ծնողներին բազմաթիվ անգամ ենք հանդիպել՝ և՛ այստեղ՝ Շիրակում, և՛ մայրաքաղաքում՝ ԱԺ-ում, ամենատարբեր ֆորմատներում են կայացել այդ հանդիպումները»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայկ Կոնջորյանը:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 21-ին աշխատանքային 100 օրն ամփոփող ասուլիսի ընթացքում Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանը տեղեկացրել էր, որ Շիրակի մարզի գերեվարված 62 տղաներից 32-ն արդեն վերադարձել են: 30-ը դեռ Ադրբեջանում են, և նրանց հայրենադարձման ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են:
Ավելի վաղ հայտնել էինք՝ Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանի հրավերով ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության տասնյակից ավելի պատգամավորներ այսօր այցելել են Գյումրի: