Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը և ֆուտբոլիստները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ՝ ներողություն խնդրելով բոլոր երկրպագուներից՝ երեկվա խաղում 9-0 հաշվով խոշոր պարտության համար:
Հայտարարությունը ներկայացնում ենք ստորև.
«Հարգելի երկրպագուներ,
Հայաստանի ազգային հավաքականը ցավոտ պարտություն կրեց Նորվեգիայի ընտրանու դեմ խաղում:
Չնայած հանդիպումը ընկերական բնույթ էր կրում, այդուհանդերձ, այս պարտությանը չկա ոչ մի արդարացում:
Վստահեցնում ենք ձեզ, որ շատ կարճ ժամանակահատվածում միասին կվերլուծենք տեղի ունեցածը, կանենք համապատասխան հետևություններ, և Հայաստանի ազգային հավաքականն արդեն հունիսին՝ Ազգերի Լիգայի խաղարկության մեկնարկին, կրկին կներկայանա մարտական տեսքով:
Ունենք մեկ նպատակ՝ հայտնվել Եվրո-2024-ի եզրափակիչ փուլում: Այդ նպատակին հասնելու համար ՀՖՖ-ն, հավաքականի ֆուտբոլիստները և մարզչական շտաբը կներդնեն առավելագույն ջանքեր:
Ներողություն ենք խնդրում բոլոր երկրպագուներից՝ այս արդյունքի համար: Մենք միշտ եղել ենք միասնական ինչպես հաղթանակներից, այնպես էլ պարտություններից հետո:
Հուսով ենք, որ մոտ ապագայում Հայաստանի ազգային հավաքականն իր խաղով կրկին ուրախություն կպարգևի մեր ընտրանու բազմահազար երկրպագուներին»:
Հիշեցնենք՝ Հայաստան-Նորվեգիա ընկերական խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականը 9 անպատասխան գնդակ էր ընդունել Նորվեգիայից։ Խաղից հետո Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիչ Խոակին Կապառոսը հանդես էր եկել մամուլի ասուլիսով, որի ժամանակ նա ևս ներողություն էր խնդրել պարտության համար:
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՄխչյան գյուղի տներից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով ամբողջությամբ այրվել է նաև մեքենա. լուսանկար