ՀՀ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ներկայացրել 2021 թվականի իր գույքի և եկամուտների տարեկան հայտարարագիրը:
Ըստ այդմ՝ Թորոսյանը տարեսկզբին Նոր Նորք վարչական շրջանում հայտարարագրել է շինություն համատեղ սեփականությամբ և 1 հողամաս Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքում, որը միանձնյա սեփականություն է:
Տարեվերջին պատգամավորը ձեռք է բերել ևս 4 հողամաս, բոլորն էլ՝ միանձնյա սեփականություն. 2-ը՝ Արագածոտնի մարզի Փարպի համայնքում, 2-ն էլ՝ Կոտայքի մարզի Քարաշամբ համայնքում:
Արսեն Թորոսյանը 2021 թվականի սկզբին գնել է 2 «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենա, սակայն տարեվերջին դրանք վաճառել է:
Տարեսկզբին նա բանկային հաշիվներում ունեցել է 2 միլիոն 855 հազար դրամ, որը տարեվերջին դարձել է 12 միլիոն 463 հազար դրամ, ինչպես նաև 10 հազար դոլար, որը տարեվերջին դարձել է 20 հազար դոլար, 10 հազար եվրո, որն էլ դարձել է 30 հազար եվրո:
Որպես աշխատավարձ՝ Թորոսյանը առողջապահության նախարարությունից ստացել է 3 միլիոն 580 հազար դրամ, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից՝ 9 միլիոն 262 հազար դրամ, ԱԺ-ից՝ 3 միլիոն 165 հազար դրամ, ԱՆ առողջապահության ազգային ինստիտուտից՝ 2 միլիոն 112 հազար դրամ: Գևորգ Արտաշեսի Թորոսյանից որպես նվիրատվություն վերջինս ստացել է 9 միլիոն 520 հազար դրամ, իսկ Bank Austria-ից՝ 20 հազար եվրո, ԴԱՀԿ-ից՝ 779 հազար դրամ: