ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը ներկայացրել է 2022 թվականի սեպտեմբերի 12-23-ն ընկած ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվություն։
Տեսչական մարմնի իրականացրած վերահսկողության ընթացքում արձանագրվել է 37 դեպք, որից 18 դեպքով հաշվարկվել է 5 միլիոն 302 հազար 860 ՀՀ դրամի չափով շրջակա միջավայրին հասցված վնաս, 6 դեպքով՝ նշանակվել 900 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Նախկինում արձանագրված 3 դեպքով հաշվարկվել է 106 հազար 300 ՀՀ դրամի չափով շրջակա միջավայրին հասցված վնաս, 15 դեպքով՝ նշանակվել 1 միլիոն 450 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Արձանագրվել է 19 դեպք, որից 18-ով հաշվարկվել է 5 միլիոն 302 հազար 860 ՀՀ դրամի չափով շրջակա միջավայրին հասցված վնաս, 1-ով՝ նշանակվել 100 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Նախկինում արձանագրված 3 դեպքով հաշվարկվել է 106 հազար 300 ՀՀ դրամի չափով շրջակա միջավայրին հասցված վնաս, 3-ով՝ նշանակվել 300 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Արձանագրվել է 13 դեպք, որից 5-ով՝ նշանակվել է 800 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Նախկինում արձանագրված 3 դեպքով նշանակվել է 400 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Հաշվետվությունների սահմանված ժամկետում չներկայացնելու 3 դեպք է արձանագրվել։
Նախկինում արձանագրված 8 դեպքով նշանակվել է 650 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
Պետական փորձաքննություններ՝ արձանագրվել է 2 դեպք:
Նախկինում արձանագրված 1 դեպքով նշանակվել է 100 հազար ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք։
ՀՀ ԱՆ ՀԿԱԾ է ուղարկվել 2 գործ (ընդհանուր՝ 100 հազար ՀՀ դրամ)։
Նշված ժամանակահատվածում ՀՀ պետական բյուջե մուտքագրվել է 871 հազար ՀՀ դրամ: