Կիսում եմ բոլոր այն արժեքները, որոնք կան թե՛ իշխող թիմում, թե՛ ոչ իշխող՝ անկախ նրանից՝ այսօր նրանք խորհրդարանո՞ւմ են, թե՞ ոչ. իմ արժեքները չեն փոխվել: Այս մասին այսօր ՀՀ ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թափուր պաշտոնում առաջադրված թեկնածուներից Կարեն Անդրեասյանը:
«Ես լոյալ չեմ որեւէ թիմի, կարողանում եմ տարբերել կուսակցական լինելը չլինելուց եւ կապ չունի, որ մի քանի օր առաջ եմ դադարել լինել «Քաղաքացիական պայմանագրի» կուսակցության անդամ: Ես ինձ կուսակցական չեմ զգում եւ որեւէ պարտավորություն չունեմ այն թիմի հանդեպ, որի անդամն եմ եղել»,- ասաց նա՝ կարծիք հայտնելով, որ իր այդ մոտեցումը բարեվարքության դրսեւորում է:
Անդրեասյանի վստահեցմամբ՝ սեպտեմբերի 20-ից ի վեր կուսակցականացված չէ, եւ ամեն օր էլ ավելի պակաս կուսակցականացված է լինելու: «Ժամանակին եղել են դեպքեր, երբ մարդը կուսակցական տոմսը վայր է դրել, սակայն դրանից հետո ավելի կուսակցական է եղել ու առավել շատ ծառայել կուսակցությանը, քան իր սահմանադրական դերերին: Ես իմ կյանքում ապացուցել եմ, որ կարող եմ անցնել ճանապարհ, բայց չշեղվել իմ սկզբունքներից»,- շեշտեց նա: