Ինձ կուսակցական չեմ զգում եւ որեւէ պարտավորություն չունեմ այն թիմի հանդեպ, որի անդամը եղել եմ. Անդրեասյան
Կիսում եմ բոլոր այն արժեքները, որոնք կան թե՛ իշխող թիմում, թե՛ ոչ իշխող՝ անկախ նրանից՝ այսօր նրանք խորհրդարանո՞ւմ են, թե՞ ոչ. իմ արժեքները չեն փոխվել: Այս մասին այսօր ՀՀ ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թափուր պաշտոնում առաջադրված թեկնածուներից Կարեն Անդրեասյանը:
«Ես լոյալ չեմ որեւէ թիմի, կարողանում եմ տարբերել կուսակցական լինելը չլինելուց եւ կապ չունի, որ մի քանի օր առաջ եմ դադարել լինել «Քաղաքացիական պայմանագրի» կուսակցության անդամ: Ես ինձ կուսակցական չեմ զգում եւ որեւէ պարտավորություն չունեմ այն թիմի հանդեպ, որի անդամն եմ եղել»,- ասաց նա՝ կարծիք հայտնելով, որ իր այդ մոտեցումը բարեվարքության դրսեւորում է:
Անդրեասյանի վստահեցմամբ՝ սեպտեմբերի 20-ից ի վեր կուսակցականացված չէ, եւ ամեն օր էլ ավելի պակաս կուսակցականացված է լինելու: «Ժամանակին եղել են դեպքեր, երբ մարդը կուսակցական տոմսը վայր է դրել, սակայն դրանից հետո ավելի կուսակցական է եղել ու առավել շատ ծառայել կուսակցությանը, քան իր սահմանադրական դերերին: Ես իմ կյանքում ապացուցել եմ, որ կարող եմ անցնել ճանապարհ, բայց չշեղվել իմ սկզբունքներից»,- շեշտեց նա: