Փաստաբանների պալատի նախագահն այցելել է ձերբակալված փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանին
Փաստաբանների պալատը տեղեկացվել է փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանի ձերբակալության մասին, որի կապակցությամբ Պալատի նախագահը այցելել է փաստաբանին:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Փաստաբանների պալատի մամուլի ծառայությունը, որում ասված է․
«Էրիկ Ալեքսանյանի հետ քննարկվել է պաշտպանության կազմակերպմանն առնչվող հարցեր, վերջինս հայտնել է, որ այն կիրականացվի իր կողմից ընտրված փաստաբանների միջոցով:
Նկատի ունենալով, որ առաջադրված մեղադրանքն առնչվում է Էրիկ Ալեքսանյանի մասնագիտական գործունեությանը՝ քրեական վարույթի իրավական ընթացքը կգտնվի Փաստաբանների պալատի ուշադրության կենտրոնում»:
Հիշեցնենք, ավելի վաղ լուրեր էին շրջանառվում, ըստ որոնց՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել է Երևան քաղաքի դատարանի դատավոր Արուսյակ Ալեքսանյանին և փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանին:
ԲԴԽ մամուլի խոսնակ Լիլիթ Շաբոյանը, «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Արուսյակ Ալեքսանյանի ձերբակալմանը, նշել էր, որ քրեական վարույթի շրջանակում դատավորի նկատմամբ գործողությունները կատարվում են՝ առավելագույնս ապահովելով մինչդատական քրեական վարույթի գաղտնիությունը, դատավորի հեղինակության ու անկախության նկատմամբ հարգանքը՝ բացառելով դատավորի գործունեությանը ուղղակի կամ անուղղակի որևէ միջամտություն:
«Ալեքսանյան-Ղարագյոզյան Փարթներս» ՍՊԸ-ից էլ մեզ հետ զրույցում հաստատել էին Ալեքսանյանի ձերբակալման լուրը՝ այլ մանրամասներ չհայտնելով: