«Զվարթնոց» օդանավակայանում այս գիշեր մեծ շուքով ու ջերմությամբ դիմավորել են գեղարվեստական մարմնամարզության աշխարհի չեմպիոն Արթուր Դավթյանին։
«Հաջորդը օլիմպիական ոսկին է: Ամեն ինչ պետք է անենք, վարկանիշ ձեռք բերենք ու պայքարենք օլիմպիական ոսկու համար: Ուրախ եմ և հպարտ, որ ինձ հաջողվեց կոտրել սառույցը և նվաճել աշխարհի առաջնության ոսկե մեդալը:
Մեր մարզաձեւում շատ բարդ է աշխարհի առաջնությունից մեդալ նվաճել, բացի այդ, շատ դժվարություններ ունենք: Լավ պայմաններ չունենք, ինչն արդեն մեծ խնդիր է մեր մարզաձևի և մեզ համար: Կան բազմաթիվ խանգարող հանգամանքներ, որոնց ուշադրություն չենք դարձնում ու գնում ենք առաջ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Դավթյանը:
Նրա հետ միասին Լիվերպուլից վերադարձել են սպորտային մարմնամարզության աշխարհի բրոնզե մեդալակիր Հարություն Մերդինյանն ու Հայաստանի հավաքականը՝ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ:
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը, հավաքելով 15.000 միավոր, դարձել է աշխարհի առաջնության չեմպիոն:
Այս հաջողությունից մեկ օր առաջ էլ Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Հարություն Մերդինյանը 14.733 միավոր է վաստակել և կարիերայում երկրորդ անգամ հռչակվել աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
Լուսանկարները՝ «Արմենպրես»-ի
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՄամուլում առկա որոշ հրապարակումների մասով Գլխավոր դատախազությունը ուսումնասիրություններ է սկսել