Ագնեսա Խամոյանը չի բացառում, որ «Հայաստան» խմբակցությունից կլինեն պատգամավորներ, որոնք մանդատները վայր կդնեն
ՀՀ Ազգային ժողովի ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանի հավաստմամբ՝ «Հայաստան» խմբակցությունը մանդատները դնելու որոշում չի կայացրել։ Սակայն, վերջինիս նկատառմամբ, կարող են լինել պատգամավորներ, որոնք, անձնական կամ այլ պատճառներից ելնելով, նման որոշում կայացնեն։
«Ասում են՝ պատգամավորը իր խղճով և մտքով է առաջնորդվում, և այո, ես չեմ բացառում, որ լինեն պատգամավորներ, որ նման որոշում կայացնեն։ Այս պահին անուններ հրապարակել, նրանց փոխարեն բացատրության տեքստեր չեմ կարող հայտնել»,- լրագրողների հետ զրույցում նշեց նա:
Անդրադառնալով մամուլում շրջանառվող պնդումներին, թե առաջիկայում որոշ պատգամավորների նկատմամբ քրեական գործեր կհարուցվեն՝ Խամոյանն ասաց. «Մամուլում եղած տեղեկություններին տիրապետում եմ այնքանով, որքան դուք: Թե ինչպիսի գործողությունների կարող է գնալ իշխանությունը ընդդիմությանը հերթական անգամ ճնշելու առումով, ես ենթադրություններով առաջնորդվել չեմ կարող: Կլինի իրավիճակ, այդ իրավիճակն ըստ այդմ կքննարկենք»:
Խոսելով նույն խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանի ղեկավարած «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունից որոշ անդամների դուրս գալու մասին՝ պատգամավորը ընդգծեց, որ «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունը «Հայաստան դաշինքի» մաս է կազմում, դաշինքից դուրս չի եկել, սակայն, թե այնտեղ ինչպիսի ներկուսակցական խմորումներ կան, էթիկորեն ճիշտ չէ, որի ինքը գնահատական տա: