Նախօրեին Երևան-Նարեկ երթուղին սպասարկող ավտոբուսով վրաերթի ենթարկված աղջիկը վիրահատվել է, վիճակը կայուն է
Փետրվարի 22-ին Երևան-Նարեկ երթուղին սպասարկող ավտոբուսով վրաերթի ենթարկված 11-ամյա տղան վիրահատվել է։ Նրա վիճակն այս պահին կայուն է:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հայտնեցին «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնից, որտեղ էլ տեղափոխվել էր երեխան։ Վթարի հետևանքով նրա մոտ առկա է եղել գանգաթաղի ոսկրերի ներհրված բեկորային կոտրվածք։
Հիշեցնենք՝ վթարը տեղի էր ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 13։00-ի սահմաններում Արարատի մարզի բնակիչ 36-ամյա Էդգար Խ․-ն իր վարած «ՎԱՍ» մակնիշի ավտոբուսով Դիմիտրով գյուղի կենտրոնական ճանապարհին վրաերթի էր ենթարկել հետիոտն, Արարատի մարզի բնակիչ 11-ամյա Վ․ Պ․-ին։
Ինչպես հայտնել էր shamshyan.com-ը, վարորդը փախուստի չէր դիմել, օգնել էր վրաերթի ենթարկված երեխային, ժամանած «Արտաշատ» բժշկական կենտրոնի բժիշկներին՝ երեխային տեղափոխել «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն, որտեղից այնուհետև երեխային տեղափոխել էին Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։