«Միջադեպը ռազմական ոստիկանության աշխատակցի ծառայողական պարտականությունների կատարման հետ որևէ առնչություն չունի, ՌՈ աշխատակիցն այդ ժամին ծառայության մեջ չի եղել: Նաեւ սխալ է նշված աշխատակցի զբաղեցրած պաշտոնը»:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնեց ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը՝ անդրադառնալով այսօր երևանյան ակումբներից մեկում տեղի ունեցած ծեծկռտուքին, որին, ըստ շրջանառվող լուրերի, մասնակցություն է ունեցել ՌՈ աշխատակիցներ:
Մնացած հարցերի պարզաբանման համար ՊՆ-ից հորդորեցին դիմել վարույթն իրականացնող մարմնին:
Հիշեցնենք՝ ըստ shamshyan.com-ի՝ այսօր՝ մարտի 29-ին՝ Ժամը 05։00-ի սահմաններում, ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Բաղրամյան պողոտայում գործող «Մյուզիք Հոլ» ակումբում վիճաբանություն ու ծեծկռտուք է տեղի ունենում։ Պարզվել է, որ նշված ակումբի ներսում հաճախորդների և անվտանգության աշխատակիցների միջև վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որը հետո վերածվել է ծեծկռտուքի, ինչ հետևանքով 4-5 հոգի մարմնական վնասվածքներ է ստացել։
Կայքի տեղեկություններով՝ ծեծվողների մեջ են եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարության Ռազմական ոստիկանության ծառայողներ, այդ թվում՝ Երևանի կայազորի քրեական հետախուզության բաժնի պետ 36-ամյա Գրիգոր Հովհաննիսյանը, որը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։