Ապրիլի 9-ին՝ ժամը 22:40-ին, «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մաշտոցի բաժին ստացվել է հաղորդում, որ կրծքավանդակի և ազդրի կտրած-ծակած վերքերով բուժօգնության է դիմել Տավուշի մարզի Ազատամուտ գյուղի 28-ամյա մի բնակիչ:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ նշելով, որ մեկնել են օպերատիվ խումբ, Երևանի վարչության ու Մաշտոցի բաժնի ղեկավարներ: Ըստ բժիշկների` տուժած երիտասարդն ի վիճակի չի եղել հաղորդում տալու:
Ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի և Երևանի վարչության քրեական հետախույզները, համատեղ իրացնելով օպերատիվ տեղեկությունը, պարզել են, որ 28-ամյա երիտասարդին վնասվածքներ պատճառողը 47-ամյա համագյուղացին է:
Նրան հայտնաբերել են հաջորդ օրը: Մաշտոցի ոստիկանների բացատրական աշխատանքի արդյունքում 47-ամյա տղամարդը ներկայացել է բաժին և խոստովանել, որ մայրաքաղաքի Բաշինջաղյան փողոցում վարձակալած տանը տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ դանակով հարվածներ է հասցրել 28-ամյա համագյուղացուն:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ հանցագործության գործիքը հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նախաքննությամբ հանգամանքները պարզվում են: