«Ունենք սեփական արտադրության զինատեսակներ, որ առկա են մեր զինանոցում, բայց դրանք կիրառվում են, թե ոչ, ես նման մեկնաբանություն չեմ կարող տալ»:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը:
«Սպառազինության մասով իրավասու չեմ որևէ մեկնաբանություն տալ, զենքի ձեռք բերման մասին ևս չեմ կարող խոսել: Արտադրության մասով կարող եմ ասել, որ պարբերաբար արտադրվում են, հստակ ժամկետներ կամ օրեր ասել չեմ կարող»,- նշեց ԲՏԱ նախարարը:
Հարցին, թե արդյոք մրցունա՞կ է հայկական ընկերություններում արտադրված զինտեխնիկան, վերջինս դրական պատասխան տվեց:
Լրագրողի դիտարկմանը, թե հակառակորդը հաստատ գիտի, որ մենք ունենք որոշակի զինատեսակներ և զինտեխնիկա, ինչպես որ մենք գիտենք, որ նրանք ունեն «Բայրաքթար» տեսակի ԱԹՍ-ներ, Ռոբերտ Խաչատրյանն արձագանքեց. «Միգուցե նրանք այդքան էլ ուրախ չեն, որ դուք գիտեք դրա մասին: Մենք էլ չենք ուզում բացահայտել, թե մենք ինչ ունենք: Նման հարցերը զգայունություն ունեն և չարժե հանրային քննարկման հանել: Մենք գիտենք՝ ինչ ունենք, շատ լավ է, որ ունենք, և պետք չէ դրա մասին շատ խոսել»: