Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը:
Կանանց համերաշխությունը մեծ ուժ է, և այդ ներուժի ամբողջական իրացումը, իրավամբ, կարող է դառնալ հասարակության զարգացման ու առաջընթացի շարժիչ ուժը։
Գերատեսչությունում հստակ տեղեկատվություն չկա նաև այն մասին, թե ՀՀ-ում քանի՞ անձ որքա՞ն քանակությամբ վայրի կենդանիներ է պահում:
Վերջին տարիներին Հայաստանի Հանրապետությունում քրեակատարողական և պրոբացիայի ոլորտի բարեփոխումների շրջանակներում գրանցվել են բազմաթիվ շոշափելի արդյունքներ:
Կոլեգիայի նիստի ավարտին պաշտպանության նախարարը մի շարք հանձնարարականներ է տվել կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներին։
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ խումբը Հայաստան է գործուղվել ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության տեղակայման հնարավորությունը դիտարկելու համար:
Ամեն առավոտ ինձ աշխատանքի տարել են սերը և նվիրվածությունը իմ ժողովրդի նկատմամբ, մեր հայրենիքի ազատության համար զոհված նահատակների սուրբ հիշատակն ու վառ ապագայի հավատը։
Անդրանիկ Փիլոյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում վերջինիս կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը:
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված համալսարանականների հիշատակին։
Ներկայացվել է նաև պետական ուսումնական հաստատության գործունեության ղեկավարման ձևաչափը, մասնավորապես՝ ուսումնական և վարչատնտեսական գործընթացների առումով:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
ՀԺ-ի տեղեկություններով, Չոբանյանը հնարավոր է նշանակվի Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար: Չոբանյանից փորձեցինք ճշտել տեղեկությունը, սակայն նա մեր զանգերին չպատասխանեց:
Թե ինչ հարցեր են քննարկվելու, մասնակիցներից որեւէ մեկը չտեղեկկացրեց:
Մեր տեղեկություններով՝ հավաքի մասնակիցները քննարկելու են գործադիրի աշխատանքը, գործադիր-օրենսդիր մարմինների համագործակցության նոր հնարավորությունները:
Բադասյանը հայտնեց նաեւ, որ Միասնական գրասենյակում ապահովվելու է նաեւ նոտարի գործառույթների իրականացում։
Ջանջուղազյանն անցած տարին գնահատեց որպես հաջողված եւ հավելեց, որ հնարավորություն է եղել լրացուցիչ հարկային եկամուտների հաշվին նախատեսել նաեւ լրացուցիչ հատկացումներ։
Մեր հարցուպատասխանները սերիալի են նմանվում, ես կաշխատեմ այնպես անել, որ այդ սերիալը որակով լինի, կխնդրեմ նաեւ նույնն էլ դուք անեք։
Իհարկե, ձեր հետեւողականությունը ողջունելի է, բայց վստահ չեմ, որ դուք նպատակ եք հետապնդում՝ պատասխանը ստանալու, որովհետեւ պատասխանն իմ կարծիքով դուք ստացել եք։
Ըստ առաջին օրինագծի՝ առաջարկվում է 2020 թվականի բյուջեի մասին օրենքում կատարել փոփոխություն՝ նպատակ ունենալով համարժեքորեն համավարակի ազդեցությանը հակազդելու համար նախադրյալներ ստեղծել։
Տնտեսության երեք հիմնական ոլորտներ կան, որոնք այս նոր տնտեսական իրողության պայմաններում առաջին հարվածը վերցրին իրենց վրա։
Դեսպան Թիդեստրյոմը շնորհակալություն է հայտնել հրավերի համար՝ ընդգծելով, որ մեծ կարևորություն է տալիս երկու երկրների միջև փորձի փոխանակմանը: