«Բարբի»-ն, «Օփենհայմեր»-ն ու «Ժառանգներ»-ը․ կայացել է հեղինակավոր «Ոսկե գլոբուս» ամենամյա կինոմրցանակաբաշխությունը
Լոս Անջելեսում կայացել է հեղինակավոր «Ոսկե գլոբուս» ամենամյա կինոմրցանակաբաշխության 81-րդ արարողությունը։
Կինոռեժիսոր Քրիստոֆեր Նոլանի «Օփենհայմեր» ֆիլմը մրցանակի է արժանացել «Լավագույն կինոդրամա» անվանակարգում։
Քիլիան Մերֆին, որն այդ ֆիլմում խաղում է գլխավոր հերոսին, ճանաչվել է լավագույն դերասան, իսկ Ռոբերտ Դաունի կրտսերը, որը նույնպես նկարահանվել է այս ֆիլմում, պարգևատրվել է որպես երկրորդ պլանի լավագույն դերասան:
Լիլի Գլադսթոնը լավագույն դերասանուհի է ճանաչվել Մարտին Սկորսեզեի «Ծաղկի լուսնի մարդասպանները» ֆիլմում գլխավոր կանացի դերի համար:
Փոլ Ջամատին «Ոսկե գլոբուս»-ի է արժանացել «Կատակերգության/մյուզիքլի լավագույն դերասան» անվանակարգում՝ «Լքվածները» ֆիլմում դերի համար:
Յորգոս Լանտիմոսի «Դժբախտ թշվառները» ֆիլմն արժանացել է «Ոսկե գլոբուս»-ի «Լավագույն կատակերգություն/մյուզիքլ» անվանակարգում։
Էմմա Սթոունը հաղթել է «Կատակերգության/մյուզիքլի լավագույն դերասանուհի» անվանակարգում՝ այս ֆիլմում իր դերի համար:
«Ժառանգների»-ի չորրորդ և վերջին սեզոնն արժանացել է «Ոսկե գլոբուս» մրցանակի՝ որպես լավագույն դրամատիկ սերիալ:
«Բարբի» ֆիլմը «Ոսկե գլոբուս» է ստացել «Կինեմատոգրաֆիկ և դրամարկղային նվաճումներ» անվանակարգում, իսկ երգչուհի Բիլլի Այլիշը «Ոսկե գլոբուս» է ստացել այդ ֆիլմում What Was I Made For երգի համար։
Ճապոնացի ռեժիսոր Հայաո Միյաձակիի վերջին մուլտֆիլմը՝ «Տղան և թռչունը», «Ոսկե գլոբուս» է ստացել «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ» անվանակարգում:
Ֆրանսիական «Աշնանային անատոմիա» ֆիլմն արժանացել է «Ոսկե գլոբուսի» «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ» անվանակարգում: