Նախօրեին «Մոսկվա» կինոթատրոնում կայացավ Միքայել Պողոսյանի «Welcome PAPA կամ բարի գնալուստ» ֆիլմի պրեմիերան։ Ազգային կինոկենտրոնի եւ Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ ստեղծված կոմերցիոն այս Ֆիլմը պատմում է այն մասին, թե ինչ հետեւանքներ է ունենում արտագաղթը. կարոտ, տանջանք, հետո Հայրենիք վերադառնալու «հերոսական» որոշում. սցենար, որ ֆիլմից հետո որոշ հանդիսականների արտահայտած կարծիքով` բավականին պարզ է ու շաբլոն դարձած։ ԱՄՆ-ում որդուն ամուսնացնելու մեկնած հոր պատմությունը Միքայել Պողոսյանը փորձել է ներկայացնել կենցաղային ու պարզունակ կատակներով, որը ըստ հանդիսականների, կարող էր ապահովել հանդիսատեսի տվյալ պահի ծիծաղը միայն, իսկ խորքային ազդեցություն հանդիսատեսի զգացմունքների ու համոզմունքների վրա ֆիլմը չէր կարող ունենալ։ Նշենք, որ ԱՄՆ-ում նկարահանված «Welcome PAPA կամ բարի գնալուստ» ֆիլմում հանդես են եկել հեղինակ Միքայել Պողոսյանը, ինչպես նաեւ Արա Դեղտրիկյանն ու Ռոբերտ Հարությունյանը, իսկ ֆիլմի ռեժիսորը Վահե Խաչատրյանն է։ Ինչպես ֆիլմի պրեմիերայից առաջ տեղեկացրին ֆիլմի հեղինակները, հայաստանյան պրեմիերայից հետո այն պատրաստվում են ներկայացնել նաեւ արտասահմանում։